haberler / 16.Yüzyılda Savaşmanın Zevkini Tadın

16.Yüzyılda Savaşmanın Zevkini Tadın

10.02.2014 13:33:15

Oyun motorlarının gelişmesi ile birlikte piyasaya birçok online FPS oyunu çıkıyor. Genelde gelecek dediğimiz ileri teknoloji araç, gereç ve silahların bulunduğu oyunlardan farklı olan oyun dönemin sanatsal yapısı ve kostümleri ile dikkat çekiyor.

Oyunda Rönesans döneminin ve tarihin gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından biri olarak kabul edilen, İlluminati’ye üye olan bilim adamları ve sanatçılarından biri olduğu varsayılan Leonardo Da Vinci’nin tasarımlarına göre yapılmış birçok silah ve araç gereç bulunuyor. 16. Yüzyılda savaşmanın ne demek olduğunu farklı deneyimlerle tecrübe edeceğiniz oyunda keyifli dakikalar sizleri bekliyor.

Alışıla gelmiş FPS oyunlara yeni bir tat getiren Renaissance Heroes, tarihte yer edinmiş izler taşıyan detaylarla Avrupa’nın Rönesans döneminde geçiyor. Oyunda 4 farklı karakterle 7 oyun modu yer almaktadır. Karakterlerin farklı özelliklere ve hikâyelere sahip. Karakterlerin bu özellikleri oyuna farklı bir çekicilik katıyor. Ayrıca; Hakimiyet, tek silah, düello, dalmaca, takım ölüm maçı, ölüm maçı ve kaptı kaçtı modları bulunan oyunda, diğer online FPS oyunlarından farklı bir tecrübe sunmaktadır. Üstelik bu oyunda bulunan bu modlara farklı özellikler katmakta mümkün.

Sadece Tüfek, Sadece Yakın Dövüş vb. gibi oyuna katacağınız özellikler ile oyunda bulunan modları farklı deneyimlere dönüştürebiliyorsunuz. Modlara uygun haritalar bulunan oyunda haritalar tarihi yerlere göre seçilmiş ve ince ayrıntılarına kadar baştan düzenlenmiş. Oyunun ilk başlarda ki zorluğu, sistemin seviye atladıkça karakterinize kazandırdığı beceriler sayesinde kolaylaşıyor. Oyunda gerçek oyuncular dışında botlara karşı savaşabilme özelliğinin de bulunması, oyunda ki tecrübelerimizi geliştirebilmek için büyük bir fırsat sunuyor.

Renaissance Heroes ArkArena tarafından Türkçe dil desteğiyle ülkemizde ki oyun severler için yayınlanmakta ve Çin merkezli online oyun geliştiricisi Chang You tarafından Unral Engine 3 oyun motoru ile geliştirilmektedir.
yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda