haberler / 30 Saniyede Şarj Olacak Bataryalar Geliyor!

30 Saniyede Şarj Olacak Bataryalar Geliyor!

11.04.2014 16:32:10

Hayatımızın olmazsa olmazlarından olan cep telefonlarında canımızı en çok sıkan hiç şüphesiz batarya şarjının azalması ve şarj sıkıntısı geliyor.


Özellikle bataryanın şarjını en çok bitirende kullandığımız akıllı cep telefonlarının çok yönlü ( radio, müzik, tv, internet vb. ) kullanılmasından dolayı telefon kullanıcılarının canını sıkmakta. Şarjı biten bataryalarında şarjını % 100 dolmasını beklemekte biz kullanıcılar için ayrı bir mesele.


İsrail’in Tel-Aviv kentinde bir mühendis tarafından gerçekleştirilen bir projede cep telefon bataryasını 30 saniyede şarj edebilecek bir teknolojik cihaz geliştirdiğini tüm basına açıkladı.


Cep telefonun arkasına yerleştirilen bir aparat sayesinde 30 saniye kadar kısa bir sürede cep telefonlarının bataryasını % 100 olarak tam doldurabiliyor. Fakat telefon bataryası bu aparata has bir enerjiyle dolduruluyor yani evimizdeki ve işyerlerimizdeki duvarda bulunan prizlerle ve bilgisayar veya laptoplardaki USB bağlantısıyla şarj edilemiyor.


İsrailli bilimadamlarının yapmış olduğu açıklamaya göre bu teknolojik batarya ve şarj cihazlarının önümüzdeki 3 yıl içinde piyasaya çıkarılcağı bildirilirken 30 saniye gibi kısa bir sürede şarj edebilecek olan bu yeni teknolojik batarya ve şarj aletinin yapımında insan vücudundan da yararlanıldığı vurgulandı. Bio - organik yapı olan bu cihaz için 6.25 milyon dolar gibi bir sermaye toplandığı da yapılan açıklanan bilgiler arasında.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda