haberler / 6G Teknolojisi 25 Yılda Gelecek

6G Teknolojisi 25 Yılda Gelecek

02.02.2014 10:10:59

Teknoloji gene durmak bilmiyor. Günümüz de 3G hayatımıza muhteşem girişiyle daha sonra da sıra da olan 4G nin gelmesidir.

Yaklaşık olarak 5,6 yıla kadar 4G nin piyasaya gelmesi ardından 5G de gelecektir .5G ise 15 yıl sonra hizmete sunulması beklenmektedir. 6G ise 25 yılda gelecektir.Belki bazılarımız yaşlanmış olacak ama bunları bilmek bile insana heyecan verici oluyor. Yaklaşık olarak 2035 yılın da ise efsane olarak gelecektir ve gündeme damgasını vuracaktır.

6G teknolojisi ile 3 boyutlu tv izleyebileceksiniz ve aynı zaman da konuşma da yapabileceksiniz. Mobil telefonlar tarihe karışacak , banka şube sayıları azalacak 6G le yapacaksınız , herkesin yanında taşıdığı cep telefonundan daha da küçük bir aletle beyne sinyal gönderilerek görme merkezinde bir görüntü oluşturulacak. Kılcal damarların tanınabileceği bir sistem ile ilerideki bu bankacılık işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz. Artık şifrenin bile olmadığı bankacılıkta soygunlar bile tarihe karışacak. 6G çıktıktan sonra o yıllar da doğan çocuklar için bankacılık soygun filmlerin komik görünecektir.
yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda