haberler / ABD Ordusunun Hedefi Bulan Akıllı Tüfekleri

ABD Ordusunun Hedefi Bulan Akıllı Tüfekleri

13.02.2014 12:42:15


ABD Ordusu, Texas Eyaleti’nde Tracking Point adlı silah şirketinin özel olarak tasarlamış olduğu Akıllı Tüfekleri denemeye aldığını bildirdi. Akıllı tüfeklerin tanesi 27 bin dolardan aldığını açıklayan ve toplamda altı tane akıllı tüfek satın alan ABD Ordusu aldığı Akıllı Tüfekleri testten geçiriyor. En son teknolojik haliyle üretilen Akıllı Tüfekler hedefi kendisi buluyor, hedefe kilitleniyor ve otomatik olarak hedefi takip ettikten sonra hedefi vuruyor.


Akıllı Tüfekleri üreten Tracking Point Şirketi’nin pazarlama yetkilisinin yapmış olduğu açıklamalara göre, ABD ordusunun satın aldığı silahları şuan test ettiğini, ABD yönetiminin Akıllı Tüfekleri uygun görmesi takdirinde toplu alım yapabileceğini dile getirdi.


Akıllı Tüfeklerin başlıca özellikleri; Akıllı Tüfekler hedefi kendisi buluyor, hedefe kilitleniyor ve otomatik olarak hedefi takip ettikten sonra hedefi vuruyor.Hassas Güdümlü Silahlar olarak bilinen bu bilgisayarlı tüfekler iPad ya da iPhone tarafından da kontrol edilebilirken bilgisayarlı Akıllı Tüfeğin dürbününde bulunan Linux tabanlı bilgisayar tüfeğin akıllı olmasını sağlıyor. Hedef internete yüklenebilir ve ateşleme uzaktan da kontrol edilebilir. Tüfekte bulunan sensörler sayesinde havadaki nem, rüzgar ve meteorolojik şartları da gözönüde bulundurarak ateşlemeyi gerçekleştiriyor. Hedef iyice belirlenmedikçe tetiği çekilemeyen silah, kazara ateş almaları da önlüyor.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda