haberler / ABD siber saldırıya uğrayabilir

ABD siber saldırıya uğrayabilir

22.11.2014 15:33:08

Bu virüs dikkatli bir şekilde kullanılırsa bizim en kritik altyapımızı hedef alabilir ve vatandaşlarımıza hizmet vermemizi engelleyebilir.

Bugün gelen bilgilere göre Çin Amerika'yı siber saldırıya uğratabilir. Amerika tarafından siber saldırılar Çin'e karşı yapılıyordu. Bugün gelen bilgilerde ise Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesinde konuşan Amiral tarafından yapılan açıklamalara göre;

"Bu virüs dikkatli bir şekilde kullanılırsa bizim en kritik altyapımızı hedef alabilir ve vatandaşlarımıza hizmet vermemizi engelleyebilir. Sistemlerimizin şematik olarak nasıl çalıştığını öğrenmek isteyen saldırılar ve mühendislik anlayışımızı çözmek isteyen virüsler kullanıyorlar. Bunu sadece Çin de yapmıyor" açıklamalarında bulundu. Açıklamalardan sonra Amerika'dan açıklama yapılmadı. Bakalım Amerika gerçekten siber saldırıya uğrayacak mı? Bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz. Amerika karanlığı gömülürse Amerika'dan diğer ülkelere siber saldırı yapılması bekleniyor. Rogers, "Çin ve bir ya da iki ülkenin ABD'nin enerji altyapısını tamamen durdurma ve diğer kritik hizmetleri engelleme kapasitesi bulunuyor.Halihazırda Çin'den gelen bir virüsün ABD bilgisayar sistemlerine bulaştığını ve bunun Amerikalıların günlük yaşamını etkilediğini söyleyebilirim" dedi. açıklamalarında bulundu.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda