Pythontr

husonet | Tarih: 01.12.2013

Akıllı Telefon Pazarı Lideri Kim Olacak?

Akıllı Telefon Pazarı Lideri Kim Olacak?

Günümüzde teknoloji alanında akla gelen ilk soru “Hangi Mobil İşletim Sistemi Daha İyi?” sorusudur. Biz bunlara cevap araya dururken gerek Android, Gerek iOS ve onları az biraz uzaktan da olsa Windows Phone kendini her geçen gün daha da fazla geliştirmekle bu sorunun cevabının bulunmasını zora sokuyor diyebiliriz.

Son zamanlarda kullanımı günden güne artan Nokia, ilk olarak Lumia 920 ile akıllı telefon pazarına kendinden söz ettirmişti.Fakat onun ardından çıkan Samsung Galaxy S4, Lumia 920’yi kısa sürede satış rakamında ezerek, akıllı telefon pazarının ilgi odağı olmayı başardı.Artık herkesin beklediği telefon konuşulmaya başlanmıştı fakat kullanıcılar Apple’ın yeni sürprizi iPhone 5C’yi çoktan tartışmaya başlamıştı.Aslında asıl beklenen telefon oydu, iPhone 5S. Apple, öyle bir telefon çıkarmalıydıki tüm bu beklentileri karşılayabilecek ve S4’ün çıkmasına rağmen iPhone bekleyen kullanıcıları tatmin etsin.Apple, sonunda iPhone 5S modelini tanıttı fakat beklentileri tam manasıyla karşıladımı orası tartışılır.

Nokia, akıllı telefon pazarında bir kaç sene içinde kendinin de yeri olduğunu hissetmerye başlayacağını sinyallerini Lumia 920 modeli ise vermişti. Samsung, beklenenin aksine Galaxy S3’te kullandığı tasarımın aynısına yakın olarak tasarladığı S4 modelinde kullanmasına rağmen hedef edilen satış rakamına ulaştı.Apple, 5C ile istediği satış rakamlarına ulaşamayınca, üretimini azalttı.