Pythontr

husonet | Tarih: 20.06.2017

An unsecured or incorrectly secured fault was received from the other party. See the inner FaultException for the fault code and detail.

ASP.NET C# ileti güvenliği doğrulanırken bir hata oluştu hatası ve çözümü

Merhabalar Arkadaşlar, (Not:Lütfen öneri ve sorularınızı yorum olarak atınız. Teşekkürler şimdiden)


Bu makalemde yaşadığım bir tecrübeyi paylaşacağım.Windows service ile entegrasyon uygulaması yapıyorduk. Windows servicede debug etmek zor olduğundan ilk olarak ASP.NET(web) ortamında test ve debug'larını gerçekleştirmeyi tercih ettik. Entegrasyon için projemize entegrasyon sağlayacağımız servisi ekledikten sonra testlere başladık. Test aşamasında aynı kodun bir bilgisayarda sonuç alırken diğer bilgisayarda "ileti güvenliği doğrulanırken bir hata oluştu" hatası alınıyordu. Uygulama bitiş zamanı yaklaştığından bunun nedenini araştırma konusuna uygulama bitiminde bakacaktık. Uygulama bitip prod'a alındığında ilk işimiz bu problemin nedenini araştırmak oldu.


İlk olarak iki bilgisayar arasındaki farklılıkların tespiti için gözlemler yapıldı. Kodun hata verdiği bilgisayar sanal olarak çalışmasının yanı sıra framework 4.5 iken çalışanınki 4.5.1 sürümü vardı. Bunla ilgili olabilir mi diye kontrolleri gerçekleştirdik. Fakat bunla ilgili olduğuna dair bir bulgu göremedik. Bir forumda bununla ilgili problemin : "Sunucu barındıran istemci uygulamasındaki saat, hizmete sahip olan sunucuyla senkronize değildi." olarak tespit ettiğini yazmıştı. Ben de bilgisayarın saat ayarlarını düzelttiğimde An unsecured or incorrectly secured fault was received from the other party. See the inner FaultException for the fault code and detail. hatasının çözüme kavuştuğunu gördüm.


Bunla ilgili Visual Studio'da web bazlı uygulama yapacaksak saat ayarlarımızı da dikkat etmemiz gerektiğini unutmamak gerektiğini kenara not olarak alalım.


İyi çalışmalar.