haberler / Android 4.3 Uçamadan Gitti

Android 4.3 Uçamadan Gitti

29.12.2013 17:02:10

Çıkan haberler ile kullanıcıların verdikleri tepkiler sonucunda böyle bir yola giden android firması kullanıcılarına daha iyi bir sistem yaratmayı amaçladıklarını söylediler.

Google android 4.3 ile insanlara mükemmel özellikler sunmaya hazırlanıyordu. Bu özellikler insanlar için mükemmel fırsatlar doğurabilir ve onları çok iyi işler yapmalarını sağlayabilirdi. Fakat 4.3 teki özelliklerin insanların hayatlarını kolaylaştıracak özellikler olmalıydı ve herkesin memnun kalması amaçlanmıştı. Fakat 4,3 teki bir özellik onun mükemmelliğine gölge düşürdü. Bu işletim sistemindeki özel bilgilerin herkes tarafından öğrenilebilme özelliği kullanıcılar tarafından büyük tepkiye neden oldu. Bu özellik nedeniyle oluşan tartışmalarda android firması gözden kaçmış olduğunu ve yeni ürettikleri android 4.4 ün içinde bu uygulamanın olmadığını belirtti. Çıkan haberler ile kullanıcıların verdikleri tepkiler sonucunda böyle bir yola giden android firması kullanıcılarına daha iyi bir sistem yaratmayı amaçladıklarını söylediler.

Android 4.3 ün lokasyon hizmetlerine kolayca ulaşma ve adres defterini kolayca inceleme özelliği yüzünden aldığı bu büyük tepki ona puan kaybettirmiş olsa da verilen tepkilere kayıtsız kalmayıp hemen ardından Android 4.4 ü çıkaran firmanın puanı tekrar iyiye gitmeye başlasa da insanların aklındaki şüpheleri silmeye yetmedi. 4.4 ile bu uygulamaları kapatmış olsa da kullanıcıların aklındaki “acaba”ları silmeye yetmedi. Şimdilik bu uygulamanın rafa kaldırıldığını açıklayan Google kullanıcılarını memnun etmek için uğraşmaya devam ettiğini de açıkladı.

4.3 ile çıkan özel yerlere girebilme özelliği insanların özelinin hiçbir şekilde kalmadığını gösterdiği için bu kadar yoğun tepki almıştı. Üye olunan birçok sitede zaten birçok kişinin özeline ulaşılabildiğinden dolayı kullanıcıların çoğunda bir tepki varken bunun üzerine 4.3 ün böyle bir özellikle piyasaya çıkması daha çok tepki görmesine ve kullanıcılardan eksi puan almasına neden oldu. Bu nedenle de Google 4.3 uygulamasını rafa kaldırdığını ve uygulamalarını kapattığını belirtti. 4.4 ü hemen arkasından çıkararak diğerinde yaptığı hatayı telafi etmek istedi. O özelliği 4.4 te kapattığını ve rafa kaldırdığını açıkladıktan sonra kullanıcılara sundu. Yapılan bu hatanın insanlar arasında tepki yaratmasının normal olduğunu şirketin de bilmesi ve ona karşı önlemler alması kullanıcıların isteklerine önem verdiğini gösterse de uygulama piyasaya sürülmeden önce biraz daha incelenmeli ve ona göre insanların kullanımlarına sunulmalıydı.

yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda