haberler / Android korsanı hapise girdi

Android korsanı hapise girdi

07.11.2014 23:58:23

ilk defa Android korsanının hapise girdiği açıklandı.

Android korsanı

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber gelirlerimiz düştü, ihtiyaçlarımız arttı. Android, Apple derken akıllı telefonlarımıza indireceğimiz uygulamaların pahalanması ve gelirlerin düşmesinden dolayı uygulamalara para vermek yerine internetten indirerek akıllı telefonlarımıza yüklüyoruz. Android telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamalar korsanlar tarafından internette yayınlanan uygulamalar olsa da korsanlara herhangi bir ceza verilmiyordu. Bugün gelen bilgilerde ilk defa Android korsanının hapise girdiği açıklandı.

Android işletim sistemine sahip uygulamaları Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirmeye yarayan Appbucket, Applanet ve SnappzMarket uygulamalarının sahibi uygulamalar Google Play üzerinden yayından kalkınca uygulamaları Google üzerinde yayınlamıştı. Bugün gelen bilgilerde uygulamaların sahibi Scott Walton mahkemede suçlu bulundu.

Scott Walton Android uygulama korsancılığından dolayı ilk defa suçlu bulunan bir isim oldu ve mahkemenin Scott Walton'a ve Scott Walton'a destek olan kişilere ne kadar ceza verdiği açıklandı. Scott Walton uygulamalarını internette hala bulabilirsiniz ancak uygulamaların 1 milyondan fazla indirildiği açıkladı. Bakalım Android uygulama korsancılığından dolayı içeri girenlere yenileri eklenebilecek mi? Android uygulama korsancılığında ilk başlarda gelen ülkelerden bir tanesi Amerika olurken en çok korsan uygulama kullanılan ülkelerden bir taneside Türkiye diyebiliriz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda