haberler / Android Lollipop tanıtıldı

Android Lollipop tanıtıldı

16.10.2014 11:17:33

Google Android Lollipop işletim sisteminin yeni güncellemesini tanıttı.

Android Lolipop

Android 4.4.4 işletim sistemi ile beraber sürekli olarak sorunlar yaşayan Google yeni işletim sistemi ile beraber daha gelişmiş bir yazılımı kullanıcılarına sunacak. Bunun yanında Android Lollipop işletim sistemi ile beraber Android işletim sistemini sıfırdan başlatan Google Android Lollipop ile ART'ye geçecek. ART ile beraber daha gelişmiş bir optimizasyon sunacak olan Google tasarım olarak da yeni işletim sisteminde daha güzel bir tasarım kullanacak.

Android L işletim sistemi olarak adının açıklanması beklenen işletim sistemi Google tarafından bugün açıklandı. Google Android Lollipop işletim sisteminin adının resmi olduğunu, bundan sonra yeni cihazlarda Android L işletim sistemi diğer adıyla Android Lollipop işletim sistemi güncellemesi adına sahip olacağını açıkladı.

Android işletim sistemi ile beraber daha gelişmiş bir tasarım ve daha gelişmiş bir işletim sistemi sunacak olan Google yeni işletim sisteminde pil konusunda kullanıcıları sevindirecek. Google tarafından açıklanan bilgilere göre Android L işletim sistemi güncellemesi ile beraber sistem daha az pil harcayacak. Google tarafından açıklanan bilgilere göre sistem Android L işletim sistemine sahip cihazların günlük kullanımı izleyecek. Android L işletim sisteminde kullanılan uygulamalar dışında diğer işletim sistemi uygulamalarını durduracak olan sistem pil konusunda daha uzun pil süreleri sunacak. Bakalım Android Lollipop özellik olarak daha gelişmiş bir işletim sistemi olmuş mu?

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda