haberler / Android Root nedir? Neden yapılır?

Android Root nedir? Neden yapılır?

07.10.2014 08:21:15

Android işletim sistemine sahip cihazlarda en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan Root nedir? Neden yapılır?

Sorusuna bu makalemiz üzerinden cevap vereceğiz. İlk olarak Android işletim sistemi tamamen açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğundan dolayı dışarıdan müdahale her zaman kolaydır. Android cihazlara dışarıdan müdahale edebilmek için ilk olarak Android cihazlarınızı Root yapmalısınız. Peki ama Root nedir? Root Android cihazlara dışarıdan müdahale edebilmek için yapılan bir işlemdir.
Android cihazlara dışarıdan müdahale etmek için Root işlemini yapmalısınız. Android cihazlara sadece dışarıdan müdahale için değil cihazınızdan bazı uygulamaları silme, bazı uygulamaları SD karta taşıma için Root işlemi yapmalısınız.

Root işlemini yaptığınızda cihazınız garanti dışı kalacaktır. Root cihazda tüm yetkileri sistemin değil kullanıcının eline verdiğinden dolayı garanti kapsamında onarım yapılmamaktadır. ROOT sırasında eğer Root yapmasını bilmiyorsanız Root işlemini uygulamak cihazınızın kullanılamaz hale getirebileceğinden işlemi bilen bir kişiye yaptırmanız önerilir. Root işlemi Samsung cihazları tamamen garanti dışı bırakmaktadır.


Android root
yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda