haberler / Apple Arabası Nasıl Başarılı Olur ve Neden Başarılı Olmaz

Apple Arabası Nasıl Başarılı Olur ve Neden Başarılı Olmaz

25.05.2016 10:28:57

Güvenilir gibi duran söylentilere göre Apple Arabası gelecekmiş.Bu arabanın nasıl olacağına dair tahminde bulunalım bakalım nasıl olur.

Etrafta bu kadar araba modeli varken Apple geniş bir araba satıcılığı yapmayacak diye düşünüyorum.Var olan Apple mağazalarının bir arabayı sergileyebileceğinden fazla bile yeri var.Bu olursa meraklı alışverişçiler Cupertino'nun mağazalarına çekilir ve 4K'lık bir televizyona olan ilgiden daha fazlasını kolaylıkla görür.

Eminim ki yeni mağazalar bir arabayı kolayca sığdıracak şekilde inşa ediliyorlar.Araba arkaya yakın bir yere yerleştirilir ki insanlar arabayı göreyim derken bütün parıltılı iPhone ve MacBook'ların yanından geçsinler.Apple'a bağlı, işi arabayı satmak olan bir kaç işçiniz olur.

Üstünde düşünülmesi gereken bir sonraki şey ise arabanın nasıl bir dizayna ve yapıya sahip olacağı.Araba dizaynı aldatıcıdır.En iyi görünen arabalardan biri olması gerekir.Bir yanlış hareket ve Apple'in imajı yerle bir olur.

Eğer dizayn çok tuhaf olursa ya da dalga geçilebilinecek bir şey , ya da "the dildo", "dog poop", "the dork mobile" gibi gülünç isimler ile çıkarsa araba çıktğı anda batar.

Boyut, üzerinde düşünülmesi gereken başka bir şey.Araç ne kadar küçük ya da ne kadar büyük olmalı?Comfor Apple'da çok önemli olduğu için Fiat 500 gibi minik bir araba olamaz.Ama Tesla Model S ya da Tesla Model X gibi mi olmalı?

Chevrolet Volt ideal boyut; içi ferah mükemmel orta boyutlu araba.Aslında Chevy Volt birden fazla yönden ideal tasarım hedefi olmalı.Mevcut bütün elektronik arabaları denedim ve Volt'un en iyisi olduğunu düşünüyorum çünkü Volt'ta şarjım bitecek diye endişelenmenize gerek yok.Volt aynı zamanda Apple mağazası için neredeyse doğru boyutlarda. 3-series BMW ve Lexus RC 350 da iyi birer hedef boyut sahipleri.Başka ne bu arabayı bir kazanan yapar? İyi yapılmış olmalı, otomatik olmalı, ve fütürüstik değilse bile modern olmalı.


Ve işte en son problem , fiyat.

Apple telefonları ve bilgisayarlarıyla çok çekici bir pazara sahip olsa da bu lüks cihazlar çoğunluk için lüks.Bir lise balo kraliçesinin iPhone'u varsa sınıfın geri kalanının da vardır.Kim fiyatı olması gerektiğinden fazla olacak bir arabayı alır ki.Normalde Lexus, Audi, Mercedes, Tesla ya da Cadillac alan biri bunların yerine Apple araba almaya karar verir mi?Bu arabaları alan kişilerin çok iyi donanımlı bir Apple TV alırken düşünebilrim ama araba?İmkansıza yakın olduğunu düşünüyorum.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda