haberler / Apple Kullanıcılarına iOS 6.1 Yayınlandı

Apple Kullanıcılarına iOS 6.1 Yayınlandı

07.03.2014 20:31:41

Şu ana kadar olanlardan farklı bir beta süreci geçiren iOS 6.1, nihayet yayınlandı.

Son oalrak 5. betyı da yayınlayan Apple ardından kullanıcılara yönelik sürümü de yayınladı. En dikkat çekici özellik oalrak LTE desteği verdiği şebeke sayısındaki artış oldu. iOS 6.1 , iOS 6.1 yayınlandı, iOS 6.1 tam sürüm hakkında detaylı yazımızı okuyarak kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

iPhone, iPad, iPod Touch ve Apple TV kullanıcıları için sunulan güncellemeyle birlikte iPhone için 36, iPad için ise 23 yeni şebeke LTE desteğine sahip oldu. Ancak bilindiği gibi Türkiye’de henüz LTE altyapısı bulunmaması nedeniyle bu geliştirmelerde ülkemizden herhangi bir mobil operatör yer almıyor.

iOS 6.1 ayrıca iTunes Match aboneliği bulunan kullanıcılara iCloud’dan şarkı indirebilme fırsatı da getiriyor. Güncellemeyle birlikte “Reklam Tanıtıcısı” sıfırlamak için yeni bir düğme eklenirken, ABD’deki kullanıcılar Fandango ile sesli asistan Siri’yi kullanarak sinema bileti ve güncellenmiş iPod müzik denetimleri satın alma şansına erişiyor.

Güncelleme iPhone 5′teki dokunmatik bazı sorunları da giderirken, Apple basına yaptığı ek bilgilendirmede iOS 6′ya yönelik kullanım verilerini de paylaştı. Phil Schiller tarafından açıklanan rakamlara göre iOS 6′nın beş ayda 300 milyona yakın iPhone, iPad ve iPod Touch cihaza yüklendi.

Bunlara ek olarak açıklamada belirtilene göre Photo Stream’e yüklenen fotoğraf sayısı 9 milyarı geçerken, iMessage üzerinden şimdiye kadar 450 milyardan fazla mesaj gönderildi. Diğer yandan App Store’daki uygulama sayısı 800 bini aşarken, bunların saede 300 bininin iPad’e özel olduğu kaydedildi.

iOS 6.1′in yeniliklerini test etmek ve işletim sisteminizi yenilemek için yeni sürümü, cihazınızdaki “yazılım güncelleme” bölümünden indirebilirsiniz.
yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda