haberler / Apple radyo uygulaması Swell’i satın aldı

Apple radyo uygulaması Swell’i satın aldı

04.08.2014 09:12:01

Apple 2014 yılına yeni bir atılımla gündeme geri geldi. Başarılı ve kendisini git gide yayarak daha fazla kitleye hizmet veren radyo uyguluması Swell alıcısını buldu. Apple radyo uygulumasının başarısını görünce atılıma doğru ilerledi.

Bundan önce Apple, Beats Electronics'i satın aldığında teknoloji sektöründe büyük etki yaratmıştı. Teknoloji sektöründe ki bir çok firmanın gözlerini kendisine çevirmeye başarmıştı. Beats Electronics'i satın almak için oldukça uçuk bir rakama denk gelen satış fiyatı ortaya çıkmıştı. Bu rakam 3 milyar dolar gibi akla hayale sığmayan bir rakam ile hafızalarda yer edinmişti. Apple şimdi de başarılı radyo uygulaması Swell'i satın aldığını açıkladı. Beats Music uygulaması ile çevrimiçi radyo sektöründe kendisini gösterdikten sonra Apple'ın, Swell'i de satın alarak bu yolda gücüne güç kattığını söylemek mümkün. Daha çok kitleyi de elinde bulundurmuş oldu. Apple de güçlü bir temele sahip olduğundan dolayı uygulamayı ciddi oranda yayacağı kesin gibi.


Toplam 30 milyon dolara satıldı

Daha önce 3 milyar gibi rakamla Beats Electronics'i satın alan Apple, Swell uygulamasını daha önceki rakama göre oldukça ucuza almış gözüküyor. Swell uygulaması Apple'a tam 30 milyon dolara mal oldu.


Satın alma işleminden sonra uygulama App Store sahasından kalkmış bulunmakta. Uygulama Android platformu için Beta aşamasındaydı. Android kullanıcıları tam anlamıyla uygulamayı keşfedemeden Google Play Store'dan kaldırıldı. Apple bakalım ilerleyen günlerde bir türlü başarılı olamadığı çevrimiçi radyo işinde istediği başarıyı elde edebilecek mi?

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda