haberler / Apple Üniversitesi, Steve Jobs'un mirasına sahip çıkın!

Apple Üniversitesi, Steve Jobs'un mirasına sahip çıkın!

11.08.2014 22:43:08

Apple Üniversitesi 'Aplle Hakkında, Apple Ne Yapar'

Onu sevmek yada ondan nefret etmek, Apple kurucu ortaklarından ve eski CEO'su Steve Jobs bilgisayar dünyası üzerine bir market oluşturabilen ve bu market içerisinde Macintosh, iPod, iPhone gibi ürünlerin tasarımcısı.


Jobs 2008 yılında, uniq diye tabir edilen teklik ürünleri oluşturup yaşatabilmek için Apple Üniversitesi içinde Joel Podolny, bir Apple VP görevlendirdi. Daha basitçe söylemek gerekirse, Apple Üniversitesi onları şirketin iş kültürü ve tarihiyle uyumlu olmaları için Apple çalışanlarını yetiştirmek üzere dersler vermektedir.

Apple satın almış olduğu şirketleri de dahil olmak üzere bir çok iş pozisyonlarına uygun dersleri almaya teşvik eder, ancak zorunlu tutmaz. New York Times, ancak yeni çalışanlar için dersleri almak fırsat olarak değerlendirilir.

Derslerden biri "İyi şeyler" başlıklı ve yetenekli bireyler ve kendilerini çevreleyen unsurlar için en iyi iş üretmek konusudur. Bu konuda "yüksek-kaliteli malzemeler." olarak adlandırılır.

Yıl içinde şirket tarafından yapılan kursların ayrıntılı olarak önemli iş kararları alınır ayrıca iPod, iTunes gibi ürünlerin sürümünü sunmak için yoğunlaşılır.

iTunes ilk 2003 yılında sınırlı sürümünü Windows ile uyumlu bir şekilde çıkardı. iPod ilk 2002 yılında Musicmatch Jukebox yazılımı tamamen Windows uyumlu sürümü çıkarıldı.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda