haberler / Apple ürünleri Rusya'da yasaklanacak

Apple ürünleri Rusya'da yasaklanacak

05.11.2014 21:44:46

Günümüzde gay olmak herhangi bir suç olmasa da gay olan Tim Cook açıklamasından sonra Rusya Apple ve Tim Cook'a yasak koydu.

Tim Cook

Apple'a karşı Rusya. Apple CEO'su Tim Cook yaptığı gay açıklamalarından sonra kullanıcıların dikkatlerini üzerine çekmiş daha sonradan Rusya Apple ve Tim Cook karşıtı kararlar açıklamıştı. Apple CEO'su Tim Cook ülkeye girişi yasaklanırken Rus hükümeti tarafından bugün açıklanan bilgilere göre ülkede Apple ürünleri ya yasaklanacak yada satıştan çekilerek kullanımı yasaklanacak.

Apple ürünlerinin Çin üzerinde yasaklanması üzerine diğer ülkelerde açıklamalar yapmıştı. Apple ile ilgili yasaklanacak olan ürünlerin arasında hem Apple iPhone hem Apple iPad modelleri bulunuyor. Bakalım Apple ürünleri Rusya'da yasaklanabilir mi? Apple ve Rusya arasında güvenliğin sağlanmasından dolayı ürünlerin engellenebileceği iddia edilsede iddialarda Apple ürünlerinin ve Apple yöneticilerinin Rusya hükümetine girişinin yasaklanması da biliniyor. Bakalım Rusya Apple ürünlerini yasaklayabilecek mi?

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda