haberler / Artık Telefonlar Ücretsiz Olacak

Artık Telefonlar Ücretsiz Olacak

07.03.2014 22:24:05

Artık Telefonlar Ücretsiz Olacak, Ücretsiz telefon, telefonlar ücretsiz mi olacak?

Hızla gelişen teknoloji hayatımızın pek çok alanında büyük kolaylıklar ve yenilikler sağlamaktadır. Tüm bu gelişmeler neticesinde gelinen nokta itibariyle artık internet ve telefonu ücretsiz sağlayabilecek Wi-Fi ağı kurulması için çalışmalara başlanmıştır. İlk olarak ABD de kurulacak olan sitem saha sonra dünya geneline yayılarak genişletilecek. Ülkedeki milyar dolarlık yatırımlarla hazırlanan internet alt yapısına zarar verecek olan bu adım için dev şirketler itirazda bulunuyor. Her ne kadar dev firmaların sonu olacak gibi görünse de ABD Başkanı geri adım atmayarak çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Bedava internet GSM devlerinin korkulu rüyası olmaya hazırlanıyor.

ABD hükümeti, kablosuz interneti ülke genelinde ücretsiz hale getirmek için Federal İletişim Komisyonu (FCC) ile birlikte yeni bir çalışma başlattı.

Ancak 178 milyor dolarlık telekom pazarının dev oyuncuları, sonlarını getirebilecek bu plana karşı çıkıyor.

ABD hükümeti, ülke genelinde kablosuz internet kullanımını ücretsiz hale getirmek için çalışma başlattı.

Washington Post’un manşetten yayınladığı habere göre ABD Başkanı Barack Obama, tüm ABD’yi kapsayacak ve cep telefonu kullanımını da ortadan kaldıracak, ücretsiz ‘süper Wi-Fi’ ağı kurmayı planlıyor.

Fakat 178 milyar dolarlık ABD kablosuz iletişim pazarını ortadan kaldırabilecek bu girişime, telekominikasyon şirketleri şiddetle karşı çıkıyor.

Google ve Microsoft gibi dev teknoloji kuruluşları, Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından hazırlanan projenin inovasyonda bir patlama yaşanabileceği gerekçesiyle projeye destek veriyor. Sistemin devreye girmesi pek çok teknolojik yeniliği de beraberinde getirecek.

Evlerde kullanılan kablosuz internet erişimine göre çok daha güçlü bu sistem, kalın duvarlardan geçebildiği gibi, araç hareket ederken de bağlantı mümkün.
yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda