haberler / BBM'den Video Görüşme Desteği!

BBM'den Video Görüşme Desteği!

13.05.2016 11:10:44

BBM, artık rakiplerine yaklaşmak için daha sıkı adımlar atmaya başladı.

Çıkarttığı ilk telefonlar ile bir çığır açan BlackBerry, Android ve iOS cihazların gelişmesiyle birlikte popülaritesini kaybetmişti. Ancak son yıllarda yaptığı atılımlar henüz pes etmediğinin en açık göstergesi diyebiliriz. Bu atılımlar bir tanesi BBM’in Android ve iOS cihazlara uyumlu hale getirilmesiydi. Bununla yetinmeyen Kanada merkezli telefon üreticisi, BBM üzerinden video araması desteğini de tüm platformlardaki BBM’lere getirmeyi hedefliyor.

Temmuz ayında tüm dünyada aktif hale gelmesi beklenen BlackBerry Messenger video arama desteği, BlackBerry hayranlarını heycanlandırıyor. Skype, Hangouts ve daha birçok uygulama ile halihazırda rakip olan BBM, video görüşme desteği ile rakiplerine bir adım yaklaşacağa benziyor. Artık neredeyse tüm sohbet uygulamalarının video ve sesli görüşme desteği sunması BBM’in yarışta kalmak adına daha çok şey yapmasına işaret ediyor.

İlk piyasaya sürüldüğü zaman bir hayli rağbet gören BlackBerry ve Messenger uygulaması günden güne kullanım oranını düşürerek yerini birçok uygulamaya bıraktı. Yaptığı irili ufaklı yeniliklerle ayakta kalmaya çalışan BlackBerry’nin bakalım bir sonraki adımı ne olacak..

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda