haberler / Bebek tarama selfie çılgınlığı

Bebek tarama selfie çılgınlığı

01.01.2015 04:12:43

Hamile kadınlar, doğmamış çocuklarının cinsiyetlerini fotoğraf yoluyla tahmin ediyorlar.

Bebek tarama selfie çılgınlığı

Hamile kadınlar online olarak Arkadaşları ile cinsiyet tahmin etmek için onların 12 haftalık tarama fotoğraflarını yayınlayarak selfie çılgınlığı yeni bir seviye alıyor.

Ebeveynlik sitesi Netmums tarafından yapılan bir anket, kullanıcıların doğacak bebeğin bir erkek veya bir kız mı olacağını tahmin etmek için ebeveynlerin üçte birinin Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinde paylaşımlar yapıldığını tespit etti.

Cinsiyeti belirleyen yumru işaretlerini görmek için 12 haftalık tarama resmi kullanılmalıdır. On üzerinden yedi tekniği ile insanlar bebeklerinin cinsiyetini tahmin ettiklerini iddia ediyorlar, eğer yumru 30 dereceden az ise bu bir kız bebektir.

Ayrıca bebeğin kafatası şekli kare ve çenesi gözüküyorsa bu bir erkek bebektir, yuvarlak kafatasına sahipse bu bir kız bebektir bu teoriye ise kafatası teorisi diyorlar.

Fakat aileler genellikle on üzerinden yedi tekniğini, bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için daha geleneksel yöntem olarak kabul ediyorlar.

Yumru daha geniş ise bir kız bebek, ancak yumruda çıkıntı varsa bir erkek olabiliceğini tahmin ediyorlar.

Üçüncü bir analizde, hamile kadının beslenmesi ve kendini nasıl hissettiği üzerinden yola çıkarak tahmin etmeye çalışmaları.

Daha sıradışı yöntemler arasında ise boyu üzerinden yola çıkmak yada annenin göğüslerin şekli ve kavramı ve annenin yaşı yada tarihler baz alınarak Çin takvimi kullanılması.

Netmums Yönetim Müdürü Rimi Atwal, şunları söyledi: '10 gebelik haftasında selfie'ler garip gelebilir ama genç anneler hayatlarının her aşamasında selfie kullanır gibi görünüyor, bu nedenle tarama fotoğraflarını paylaşmak onların gebelikte arkadaşları, ailelerini ve hatta yabancılarla doğal olacak yoludur.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda