haberler / Bilgisayar nasıl alınır?

Bilgisayar nasıl alınır?

08.12.2014 10:29:38

Bilgisayarlarda kullanılan özellikler nasıl seçilmeli? Bizler bunları sizler için madde madde anlatacağız

Bilgisayar nasıl alınır?

Bilgisayar nasıl alınır, nasıl tercih edilir? Günümüzde bilgisayarlar kullanıcıların beğenisini kazanıyor, bilgisayarlar ile beraber kullanıcılar daha gelişmiş ve daha gelişmiş özelliklere sahip bilgisayarlarından daha kolay ve daha rahat olarak daha rahat oyun oynuyor, uygulamalarını kontrol ediyor.

 • Bilgisayarınızı ihtiyaçlarınıza göre seçin ve satın alın

  Bilgisayar satın alırken kendi isteklerinize ve kendi istediğiniz bilgisayarı alın ayrıca sadece tasarım ve özelliklerine değil güncelleme ve kalite açısından üreticisini iyi araştırın teknik servis ve alınan ürünün Türkiye üzerinde distribitör ve üretici firmaların pazarları dahilinde olduğuna dikkat edin. Arıza esnasında yedek parçanın yurt dışından gelmesini beklemek çile haline dönüşebilir.

 • En iyi bilgisayarı seçin

  Notebook seçerken en iyi model olduğuna ve en son üretilen notebook satın alın. Notebook modelleri tercih ederken en gelişmiş özellikler en iyi ve en gelişmiş notebook en iyi notebook özelliklerinden belli olur. Notebook özelliklerini tercih ederken en gelişmiş özelliklerin en üst modelde olduğunu ve en üst modeli tercih edin.

 • Windows 8 mi Windows 8.1 mi?

  Bilgisayar alırken Windows 8 işletim sistemini tercih edin. Microsoft tarafından sunulan en gelişmiş yazılım güncellemesi olan Windows 8.1 güncellemesine sahip bir notebook modellerini tercih edin. Windows işletim sisteminin en gelişmiş sürümü olan Windows 8.1 notebook bilgisayarlarda hem daha rahat ve daha kolay hem daha uzun süreli güncelleme vereceğinden Windows 8.1 ile bir notebook modelini tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Windows 7 işletim sistemine sahip herhangi bir notebook satın aldığınızda bu notebook modeli Windows 7 işletim sisteminin eski olmasından dolayı güncelleme desteği alamadı ve güncellenmeyeceği asla ve asla güncellenmeyeceği anlamına gelir. Windows 8.1 işletim sistemine sahip herhangi bir notebook Windows 8 ile beraber güncellenmekte olduğundan Windows işletim sistemini tercih edebilirsiniz. Bilgisayar satın alırken en önemli nokta ve en önemli noktalardan bir tanesi Windows işletim sistemine sahip bir notebook tercih etmektir. Destek bulabileceğiniz işletim sistemlerini tercih edin. Örneğin son kullanıcı için Windows ve Ubuntu tercih edilebilir.

 • Minimum

  Notebook alırken minimum özelliklerinin oyun oynamaya yetecek kadar olmasına dikkat edin, notebook modellerinde herhangi bir ekran veya herhangi bir ekran kartı değiştirilemeyecek, işlemci değişirilemeyecek, özellikler değiştirilemeyecektir, bundan dolayı notebook ve notebook modelleri satın alırken özelliklerine dikkat edin, minimum özelliklerinin en yüksek oyunları destekleyeceğinden ve en yüksek oyunları rahatlıkla oynatabileceğinden emin olun, notebook modellerinde oyun oynamamam diyorsanız dahi kendinizi oyun oynayacak gibi gibi düşünün, notebook modellerinin özelliklerini satın alırken detaylı olarak inceleyin.

 • Bilgisayar seçerken donanım özelliklerini maxsimum seçin

  Bilgisayar seçerken her zaman maximum özeliklere sahip bir maximum bilgisayar seçin, en iyi bilgisayar diye maximum özelliklerle satılan bilgisayarlar hem sizin oyunları rahat oynamanızı hem sizin daha kasmadan ve daha rahat bir şekilde rahat bilgisayar kullanmanızı sağlayacaktır. Akıllı telefonlarla tam uyumlu olarak USB girişleri fazla olan bilgisayarları ve USB olan bilgisayarları tercih edin.

 • Ekran özellikleri

  Bilgisayar tercih ederken ekran özelliklerine dikkat edin. Notebook ekranları herhangi bir şekilde değişmeyeceği ve değiştirilemeyecek. Bilgisayar ekranlarında en önemli ekran boyutunda bilgisayarın ekranını büyük olanları seçin. Ekran özellikleri olarak ekran daha net bir çözünürlüğe sahip olacak. Mac bilgisayar tercih ederken Mac modellerinin 5K modelini veya 4K modellerini tercih edin. Apple iPhone modellerinden sonra Apple bilgisayarları üreten Apple yeni Mac bilgisayarında 5K ekran çözünürlüğü ve rahat rahat oyun oynanabilecek geniş bir ekrana yer verdi.

 • İşlemci özellikleri

  Bilgisayar tercih ederken ekrandan daha çok işlemci özelliklerine ve işlemcinin en iyi marka olduğunda işlemciniz en hızlı ve en güzel olarak çalışarak bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Bilgisayarlarda Intel veya AMD işlemcileri tercih etmeniz sizin açınızdan her zaman daha iyi olacak ve her zaman daha kolay parça ve rahat bir oyun ve bilgisayar performansı sunacaktır. İşlemci tercihinde en önemli nokta İ7 işlemci tercih etmektir. Bilgisayarda işlemci değiştirilemediğinden dolayı maalesef işlemciyi en iyi marka tercih etmeniz gerekmektedir, işlemci tercih ederken en önemli özelliklerden bir tanesi işlemcinin en iyi şekilde soğutulmuş ve soğutulduktan sonra başarılı olarak çalışan işlemci her zaman bir adım daha iyidir.

 • Fan

  Bilgisayar seçerken fan özelliklerine dikkat edin, hızlı ve soğutuculu notebook tercih ederek hem fan ısısını hem bilgisayar ısısını önlemiş olacaksınız. Fan hızlı olarak hızlı ve soğutuculu ısıyı önleyecektir.

 • Değerlendirme ve son bitiş

  Bilgisayar tercih ederken her zaman en iyi bilgisayarı tercih etmeye çalışın ve en iyi en kolay bilgisayar sizin kendi kullanacağınız bilgisayardır. Bilgisayarların en gelişmiş işletim sistemi olan ve en gelişmiş işletim sistemi olan Windows işletim sistemi her zaman sizlerin daha rahat ve daha kolay bir şekilde bilgisayar kullanmanızı sağlayacaktır. Windows işletim sistemine sahip notebooklar hem daha rahat hem daha kolay hem daha güncel olacağından diğer tüm özellikleri içerisinde barındıracaktır. Bilgisayar Windows 8.1 işletim sistemine sahip olduğunda en güncel işletim sistemine sahip bilgisayarı kullanıyorsanız demektir. Akıllı telefonlar ile Windows işletim sistemi uyumlu olduğundan dolayı Windows 8.1 en gelişmiş işletim sistemidir. Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar her ne kadar daha fazla gelişmiş ve gelişmiş özelliklere sahip olsa da Windows 8.1 işletim sistemi her bilgisayarda bulunması lazım olan işletim sistemidir.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda