haberler / Bir Devir Daha Kapandı

Bir Devir Daha Kapandı

16.04.2014 13:07:37

Windows XP devri artık sona erdi. İşte o detaylar!


Son zamanlarda kapanacağı gündemde olan Windows XP, kapandı kapanacak derken Microsoft yönetimindeki çalışanlardan yapılan açıklamaya göre Microsoft Windows XP desteğini artık kestiğini belirtilirken bir efsane daha tarih oldu.


Microsoft Windows XP için vermiş olduğu destekleri çekince artık Microsoft Windows XP için hiçbir zaman güncelleme yapmacak olması nedeniyle Windows XP tüm hacker’ların saldırısına maruz kalacak ve bu nedenle Windows XP’yi kullanan şahıslar ve şirketlerde her an hacker’lar tarafından saldırıya uğrayabilecek. Bu durum karşısında büyük kaygı ve endişe duyan Windows XP kullanıcıları ve özellikle ticari şirketler Windows XP’yi terk etmek zorunda kalacak. Böylelikle Windows XP gibi dev işletim sistemi çok kısa sürede kapanıp, tarihe karışacak.


Türkiye’nin Microsoft Windows yöneticilerinden olan Onur Altıntaş’ın yaptığı açıklamaya göre; ‘’Finansal şirketlerin başta bankalar olmak üzere ATM’lerin çoğu Windows XP ile çalışmakta bu durumdan en çok etkilenecek olan onlar, özellikle bankaların bu konuda çok dikkatli olması gerektiğini ve bankaların en kısa sürede Windows XP’den, Windows’un farklı sürümlerden birine geçmesi gerektiğini’’ vurguladı.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda