haberler / Casus Dinleme Cihazlarına Dikkat Edin!

Casus Dinleme Cihazlarına Dikkat Edin!

03.09.2014 15:10:53

Casus dinleme cihazları hayatımızın her alanına giriş yapabiliyor.. Dikkat edin.!

Teknolojik gelişmelerin hızla yaşam alanlarımızda yayılması devam ediyor. Artık neredeyse özel yaşam diye adlandırabileceğimiz bir durum yok. Çünkü geliştirilen casus dinleme cihazları ile hayatımızın her anı başkaları tarafından dinleniyor olabilir. Peki casus dinleme cihazları nasıl kullanılabiliyor? Dikkat etmeniz gereken bazı özellikler şöyle;

ADSL modem dinleme cihazı: Adsl modemler yoluyla kullanılan bir dinleme yöntemidir. Cihaz Adsl modemden bağımsızdır. Fakat cihaz enerjisini takılı olan prizden aldığı için yıllarca çok net bir şekilde dinleme imkanı sunmaktadır.

Casus mobil dinleme cihazı: Nokia 1203 özelliklerine sahip cihazı dinlemek istediğiniz ortama bıraktığınız sim kart numarasını aramanız halinde cihaz otomatik olarak açılıyor. Net bir dinleme sağlayan cihaz 8 saat aralıksız dinleme fırsatı sunuyor.

Çiçeklik dinleme cihazı: Gizli casus dinleme cihazları arasında en şüphe çekmeyenidir. Evinize ya da ofisinize rahatça yerleştirilebilir. Dinlemek için mesafe sınırı bulunmayan cihazı dünyanın öbür ucundan dahi dinleyebilirsiniz. 24 saatlik bir dinleme süresine sahiptir.

Hesap makinesi dinleme cihazı: Hesap makinesinin pil kısmına yerleştirilen dinleme kartı ile kullanılan en akıllı dinleme cihazlarından biridir. Numarayı aradığınızda otomatik olarak kullanıldığı ortama dinleme fırsatı tanır.

Hal böyle olunca evimizdeki ya da ofisimizdeki tüm eşyalardan da şüphelenmemek mümkün değil. Bir çiçekte, bir telefonda, bir hesap makinesi ya da modeminizde dahi dinleme cihazı olabilir. Bu nedenle evinize başkaları tarafından getirilen her türlü eşya ya da hediyeye dikkat etmeniz gerekiyor

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda