haberler / Cep Telefonu Numaranızdan Yeriniz Tespit Edilecek!

Cep Telefonu Numaranızdan Yeriniz Tespit Edilecek!

28.08.2014 09:36:05

Teknoloji gelişti yaşam kolaylaştı derken bakın şimdi de ne oluyor.

Cep telefonu numarasından yerinizi tespit eden uygulama dünyaya açılıyor. Dünya’nın neresinde olursanız olun bu uygulama sayesinde bir tıklamada yeriniz öğrenilecek. Önceki yazılarımızda teknolojik çağımı yaşıyoruz, teknoloji yalnızlaştırıyor mu derken teknolojinin önemli uygulamalarından birisi yine hayatımızın tam ortasına giriş yapıyor. Uygulamanın adı SkyLock ve cep telefonu numarası girilerek kişilerin yerini tespit etmeye yarıyor.

İstihbarat örgütlerinin kullandığı SkyLock isimli uygulama artık dünyaya pazarlanmaya hazırlanıyor. Bu uygulama sayesinde merak ettiğiniz kişilerin yerini saniyeler içerisinde öğrenmek mümkün. Pazarlama aşamasında olan SkyLock için "Yerini bul. İzle ve Manipule et’’ sloganları kullanılıyor. Hatta pazarlama broşürlerinde Meksika, Nijerya, Afrika ve Kongo gibi bazı ülkelerde yapılmış yer izlemenin fotoğraf haritalarına yer veriliyor.

Düşünsenize artık kimsenin saklanma, gizlenme ya da biraz yaşamdan uzak kalıp kafa dinleneme gibi bir avantajı olmayacak. Çünkü diktatörler, bilgisayar korsanları ve suç şebekeleri bu uygulama ile dünyanın dört bir yanındaki insanları izliyor olacak. Bununla da kalmayıp SS7 isimli sistem kullanılan bu uygulamada operatörler birbirleri arasında bilgi paylaşımı da yapacak. Öyle görülüyor ki uygulamanın en kötü yanı da sistemi iptal etmenin imkansız olması. Artık nerede olursanız olun yerinizi bulmak en kolay şey olacak. Teknoloji harikası denilebilecek bir ürün bir nevi özel yaşama giriş yapacak.

yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda