haberler / Cisco’nun fişi çekiliyor!

Cisco’nun fişi çekiliyor!

20.08.2014 11:58:43

Cisco İşten Çıkartma mı Yapacak? İşte detaylar!

İnternet anahtarı, yöneltici ve diğer ağ cihazları üreten bilişim firması geçtiğimiz Çarşamba 6.000’e varabilecek sayıda veya bir başka deyişle dünya çapındaki üretim gücünün %8’e varan miktarını önümüzdeki aylarda işten çıkarmayı planladıklarını duyurdu.


Cisco CEO’su John Chambers bu işten çıkarmalardan elde edilecek paranın veri merkezleri, siber güvenlik ve bulut servisi işlerinde kullanılacağını söyledi.

Cisco sözcüsü bu işten çıkarmalardan hangi birimlerin etkileneceğini söylemekten kaçınarak; “iş ihtiyacımıza göre değişiklik gösterecek” dedi.

Bu haber Cisco’nun üç aylık dönemde kazancının, geçen seneye oranla düşüş kaydettiği haberiyle birlikte geldi. Hisseler Perşembe günü %3 düşüş yaşadı.

Cisco’nun tahvilleri geçen yıl yatırımcıların şirketin büyüme potansiyeli eksikliği ve geçerliliğini yitirmekte olan ağ işine bel bağlamasından doğan endişeleri arasında düşmüştü. Chamber Çarşamba günü yaptığı açıklamada geçen yıllarda şirketin yaşadığı olumlu dönüşüme dikkat çekerek, yola devam ettiklerini belirtti.

Cisco, bu yılın başlarında kar hisselerini arttırarak tahvil değerini yükseltmişti ve geçtiğimiz dört çeyrekte toplam 13.3 milyar dolar hissedarlara geri döndü.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda