Pythontr

husonet | Tarih: 22.12.2014

Çoklu pencere android

Samsung galaxy akıllı telefonlarda çoklu pencere kullanımı ve detaylı anlatımı

 Çoklu pencere açma

Android cihazınızda çoklu windows özelliğini kullanarak çalışma performansınızı artırabilir ve zaman kazanabilirsiniz. Bilgisayarlar üzerinde çoklu ekran kullanan arkadaşlar bu özellik sayesinde kullanım kolaylığı sağlarlar ve günümüzde de mobil ve tablet cihazlar da artık önemsenilmeyecek gibi değil kullanım olanları çok arttı ve çoğu kişi aşağıda bahsedeceğimiz özelliği nasıl kullanacaklarını bilmiyorlar.


Görüntü Ayarının Düzenlenmesi
[center] Çoklu pencere özelliği açma kapama[/center]

Çoklu pencere modunu kullanmaya başlamadan önce çoklu pencere özelliği Android üzerinde etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için AYARLAR -> CİHAZIM -> EKRAN -> ÇOKLU PENCERE seçeneklerinin aktif oduğunu kontrol ediniz. Yukarıdaki resime bakabilirsiniz.


Çoklu Pencere Etkinleştirilmesi
[center] Çoklu pencere etkinleştirme[/center]

Android cihazınızda çoklu pencere özelliğini etkinleştirdikten sonra bir küçük yarı daire simgesi ekranınızın bir köşesinde belirecektir. Yukarıdaki resimi göremiyor iseniz bu özelliği etkinleştirdiğinize emin olun. Ayrıce geri düğmesini basılı tutarak bu yarım daire olarak gözüken ikonu istediğiniz zaman gösterebilirsiniz yada gizleyebilirsiniz.


Çoklu Pencere İle Çalışmaya Başlama
[center] Çoklu pencere kullanımı[/center]

Bu özelliğe alıştıktan sonra inanıyorum ki bu özelliği oldukça sık kullanacaksınız. Şimdi nasıl kullanacaksınız sorusunu cevaplamaya çalışalım, ekranın üstünde Çoklu Pencere diyalog kutusuna yada ikonuna dokunun ve ikonun açılıp uygulamaların listelendiğini göreceksiniz.


İşte Artık Cihazımızı İki Ekran Olarak Kullanabiliriz.
[center] Çoklu pencere açma[/center]

Kullandığımız bir ekran üzerine ikinci bir ekran açmak için tıklamamız yeter açılan ekranları beliren ok ile cihazımın yatay ve dikey durumuna yüksekliğini yada genişliğini ayarlayabiliriz.


Konuyla İlgili Yapılan Aramalar

  • note 2 çoklu pencere açma
  • note 3 çoklu pencere açma
  • s4 çoklu pencere

İlgili Makaleler
Note 2 ekran goruntusu-alma