haberler / Dolanmış kablolar'ın sonu gelebilir

Dolanmış kablolar'ın sonu gelebilir

10.01.2015 19:18:18

Kablosuz kulaklık yurt dışında 299 $ a satışa sunuluyor

  • Dash akıllı kulaklık bir mp3 çalar ile yada iPhone cihazınızla birlikte kullanabilirsiniz.
  • Dokunma Kontrollü ve su geçirmezdir bu şekilde yüzerken bile kullanılabilir.
  • Ayrıca kalp hızı ve oksijen doygunluk düzeyini izleyebilirsiniz.
  • Çağrılar için beden iletimi mikrofonu hazırlayabilir.

Şimdiye kadar üretilen en akıllı kulaklık, dolanan kabloların sonunu getireceğe benziyor. Dash kulaklıklar, kablosuz ve yüzerken bile takılabilir. Fitness yaparken kalp hızı, oksijen düzeyini ve mp3 çalar olarak kullanabileceksiniz.


Dash Akıllı Kulaklık Bluetooth
Kulaklık bluetooth üzerinden cep telefonu ile iletişim kurar ve aynı zamanda kendi MP3 çalarını kullandırır ayrıca fitness izleme sensörlerine sahiptir.


Dash Akıllı Kulaklık
Kulaklığı kullanmak için sadece kulaklığa dokunmak yeterli, iPhone ile kullanım için ise kulaklığa ait uygulamayı yüklemeniz yeterli olacaktır. Hatta kulaklığı baş hareketleri ile yönetebilirsiniz.

Dash kulaklık, Bluetooth ile togeth teknolojisi ile ayrık ve tamamen kablosuz bağlantı, stereo ses çıkışı sağlar. Dash kulaklığın kasası su geçirmez ve silikon ile doldurulmuştur, yüzerken bile kullanılabilir. Kulaklık basitce dokunma yöntemi ile kontrol edilebilir.

Kullanıcılar, Bluetooth bağlantısı üzerinden müzik çalacak veya gömülü olarak 4GB / 1000 ortalama şarkı dinleyebilirler. Cihaz maksimum konfor ve şaşırtıcı ses özgürlüğü sunuyor ayrıca hareketi izleme ve kilit biyometrik verileri yakalayabilecek kabileyettedir.

Bu hafta Dash Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) 2015 İnovasyon Ödülü'nü kazandı.

Cihaz kalp ve oksijen ritmini nasıl hesaplar? İki küçük LED kulak kılcal damarlar içine düşük yoğunluklu kırmızı ve kızılötesi ışık yayar. Optik yansıtma her saniye de 50 kere den fazla tekrarlanır bu durum beyaz kan hücrelerinin nisbi miktarını ortaya koymaktadır. Kesin bir kalp hızı ve oksijen doygunluğu seviyesi bahsedilen veriler ile hesaplanır. Ürün sahibi firma, sporcular ile kulaklıklarını test edilmiştir. Kalp hızı okumaları ve oksijen doygunluğu seviyesi, ses teknolojisinin en yenilikçi eserlerinden biri olarak kabul edildi.


yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda