haberler / Dropbox kullanıcılarının şifreleri çalındı

Dropbox kullanıcılarının şifreleri çalındı

14.10.2014 17:24:35

Dropbox depolama alanı kullanan 7 milyon kullanıcının şifresi çalındı.

Apple iCloud hizmetlerinin hacklenmesi üzerine bugün gelen bilgilerde Dropbox hizmetleri hacklendi. Apple iCloud ile ilgili sürekli olarak gelen bilgilerde bir güvenlik açığından dolayı hacklendiği ve kullanıcı bilgilerinin rahatlıkla çalınabildiği açıklanmıştı. Apple iCloud hizmetlerinin hacklenmesi üzerine kullanıcıların fotoğrafları dahil olmak üzere tüm bilgileri çalındı. Dropbox hizmetlerini kullanan kullanıcıların şirkete herhangi bir dava açma izni de bulunmuyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Dropbox hizmetlerinin sözleşmesinde kullanıcıların herhangi bir hacklenme olduğunda bunun kullanıcıya ait olduğu, Dropbox şirketine herhangi bir dava açma izni olmadığı açıklanmıştı.

Bunun üzerine Dropbox bugün hacklendi. Dropbox hesaplarını bitcoin karşılığında satışa çıkaran hackerlar, bitcoin karşılığında hesapların satılacağını açıkladılar.


Dropbox Logo

Bu gibi olayların yaşanması ve buna benzer olayların yaşanması sosyal medya ve bulut hizmetlerinin güvensizliğini kanıtlıyor. Android işletim sistemine sahip cihazlarda ve diğer işletim sistemine sahip cihazlarda sürekli olarak kullanılan Dropbox bakalım bu olaydan sonra kullanıcı kaybı yaşayacak mı? Dropbox yaptığı açıklamada kullanıcılarına şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini açıkladı. Bakalım Dropbox kullanıcıları Dropbox hizmetlerini kullanmaktan vazgeçecek mi? Sizler Dropbox hizmetleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Dropbox hizmetlerini kullanmaya devam edebilirmisiniz? Bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

Son olarak belirtmemizde fayda var, bulut hizmetlerinin koruma açısından bir güvenlik sorunu olmadığı, şuan için güvenlik sorunlarının araştırıldığı bildirildi.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda