haberler / Dünya'nın İlk Çift Ekranlı Cep Telefonu Yotaphone

Dünya'nın İlk Çift Ekranlı Cep Telefonu Yotaphone

04.12.2013 21:09:40

İngiltere, ABD ve Avustralya çift ekran telefon için ilk sırada olmamasına rağmen, cihaz 2014 yılından daha erken bazı Avrupa ülkelerine giriş yapacak ve biz en azından İngiltere’nin de aralarında olacağına eminiz.


Eğer telefonunuzun ön arka görünümünü ilginç olmasını istiyorsanız şimdi, siz Rusya, Avusturya, Fransa, İspanya veya Almanya'ya gelmeniz ve o teknolojik yeni cep telefonlarına bakmanız gerekecek.


Tuhaf Ama Gerçek!
Android ile çalışan YotaPhone önünde bir standart 4.3-inç 720p LCD ekran ve arkasında başka bir 4.3-inç E-ink ekran ile geliyor.


YotaPhone ayrıca alıngan, duyusal ve duygusal yaklaşımıyla övünür.


Örneğin, bir resim çekerken, ikinci ekranda gelip "kamera için Gülümseme" gibi ilginç mesajlar varsa bu mesajın devre dışı bırakılmasını sağlar.


Şirket merkezinin yapmış olduğu açıklamaya göre: Bunun daha başlangıç olduğunu ve diğer büyük ve yeni telefonları gelecek senelerde de piyasaya sunacakları bildirildi.
İngiltere’de yaklaşık 420 Sterlin yani yaklaşık 1,400 TL olarak piyasaya sürülmesi beklenen telefon eğer ilk YotaPhone büyük ilgi alırsa, fiyatlandırma Avrupa'da 499 Euro’dan yani 1,400 TL’ den daha az olarak ilan edilecektir.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda