haberler / Elmas Avına Çıktım Dönmeyebilirim!

Elmas Avına Çıktım Dönmeyebilirim!

17.01.2014 17:23:46

Evet, dönmeyebilirsiniz çünkü bir kere Diamond Dash oynamaya başladınız mı bırakmak istemeyeceksiniz! Mobil teknolojilerin de katkısıyla artık her zaman, her yerde, her çeşit oyunu dizüstü bilgisayar, telefon veya tablet kullanarak internet üzerinden oynanabiliyoruz. Daha da keyiflisi, bu oyunları arkadaşlarımızla birlikte, oyunların içinde konuşarak, yardımlaşarak, birlikte eğlenerek oynayabiliyoruz.

İşte karşınızda elmas avının en eğlenceli hali: Diamond Dash. Alman oyun firması Wooga’nın Facebook için geliştirdiği bu küçük oyun, mobil teknolojinin sunabileceği tüm eğlenceyi ve rekabeti fazlasıyla sunuyor. Kısa sürede bu kadar popüler olmasının nedeniyse, iyi işlenmiş basit bir fikir ve oyuncuyu kendine bağlayan eğlence faktörü. Bu fikir için devrimsel diyemesek de, kendi sınıfında başarısını kanıtlamış olduğu su götürmez bir gerçek. Kısaca bu oyun, eğlencenin oyunların boyutuyla bağlantılı olmadığını bir kere daha kanıtlıyor.

Oyuna başladığımızda karşımıza çıkan ilk görüntü, oyunu özetliyor. Kare şeklinde bir kutunun içindeki sıra sıra dizili, rengârenk elmaslar... Amacımız ise aynı renkten en az üç tane elması seçerek onları azaltmak ve belirlenen süre içinde bölümü tamamlamak. Elmaslar azalıp puanlarımız arttıkça tepeden yeni elmaslar yağıyor. Ayrıca üç ve daha fazla elması bularak oluşturduğumuz zincirler bize kombo yapma imkanı veriyor ve puanlarımızı katlıyor. Biz oyunda ilerledikçe zorluk seviyesi artıyor, zamanımız azalıyor.

Renkler, grafikler ve animasyonlar oldukça canlı ve eğlenceli. Arada ekranda beliren sevimli panda ise bize ipuçları veriyor. Üstelik Diamond Dash Facebook ve mobil cihazlar üzerinden oynandığı için arkadaşlarımızla yardımlaşabiliyor, Facebook kredileri veya parayla ek süre satın alabiliyor ve en önemlisi puanlarımızı diğer oyuncularla karşılaştırıp son rekorumuzla onlara hava atabiliyoruz. En eğlencelisi de bu değil mi zaten? Her şey bir kenara, sizin rekorunuz kaç?
yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda