haberler / Emniyet uyardı

Emniyet uyardı

07.10.2014 00:37:24

Emniyet tatilcileri elektronik cihazları için uyardı

Emniyet tatil için uyarı yaptı. Günümüzün en büyük sosyal ağlarından bir tanesi olan Facebook, Swarm gibi siteler üzerinden yer bildirimi yapan kullanıcılara emniyet yeni bir uyarı yaptı. Emniyet yaptığı uyarıda tatilcilerin yer bildirimi yapmaması gerektiğini ve elektronik aletleri görünür bir yer veya görünür bir yere koymamaları gerektiğini açıkladı.


Emniyet tarafından yapılan uyarı:

"Evden ayrılırken içeriye dikkatlice bakın. Pahalı elektronik eşyanın pencerelerden görünmüyor olmasını sağlayın. Bahçeye açılan camlarınız varsa sağlamlaştırın. Camların zorla açılmasını engellemek için arkasına ekstra sürgü taktırın. Arkanızdan uzaklarda olduğunuzu gösteren ipuçları bırakmayın. Bir yakınınızdan posta kutusuna bırakılan gazete, mektup, fatura ve el ilanlarını almasını isteyin. Anahtarınızı paspas altına, ayakkabı içine, elektrik ve su saati kutusuna bırakmayın. Evden uzun süre ayrı kalacağınızı yakın komşularınız dışında kimseye söylemeyin. Bir yakınınıza anahtarı vererek evi zaman zaman kontrol etmesini isteyin, gerektiğinde size ulaşabileceği telefon numaralarını bildirin."

Sizlerde tatile giderken eşyalarınızı yanınıza almıyorsanız evinizde sağlam bir yer veya sağlam tanıdığınız bir yakınınıza verebilirsiniz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda