haberler / ESET cadılar bayramında uyardı

ESET cadılar bayramında uyardı

01.11.2014 22:56:18

ESET bilgisayar ve telefon kullanıcılarının dikkatli olması gerektiği konusunda uyardı.

Akıllı telefonlar gelişen bilgisayar derken yeni nesil teknolojileri nasıl kullanacağımızı bilemiyoruz. ESET ve benzeri diğer güvenlik şirketleri sürekli olarak yaptıkları uyarılarda bilgisayar ve telefon kullanıcılarının dikkatli olması gerektiğini, herhangi bir dosya kullanırken bu dosyanın gizliliği için bilgisayarda antivirüs programı kullanılması gerektiğini açıklamıştı.


ESET Uyardı

Bugün gelen bilgilere göre ESET antivirüs şirketinin cadılar bayramına karşı uyardığı açıklandı. ESET tarafından açıklanan bilgilerde cadılar bayramı reklamlarına tıklanmaması gerektiği ayrıca cadılar bayramı mesajlarına da tıklanmaması gerektiği konusunda açıklama yaptı. Bilgisayarlarda antivirüs programlarının olması gerektiğini açıklayan ESET yaptığı açıklamalarda Cadılar Bayramı (Halloween) konulu e-postaları açarken dikkatli olun.

Antivirüs çözümünüzü güncelleyin. Bir çözüme sahip değilseniz edinin., Yazılımlarınızın güncelleme ayarlarını “Otomatik” olarak belirleyin., Cadılar Bayramı ve Halloween hakkında Google, Bing veya Yahoo’da arama yaparken unutmayın ki bazı saldırganlar kendi sonuçlarının ilk sıralarda çıkması için bazı teknikler uyguluyorlar açıklamalarında bulundu.

Bilgisayarlarınızda ESET veya ESET dışı herhangi bir antivirüs programı kullanmalısınız. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdan yazılım güncelleme yaparak veya uygulama yazılım güncelleme yaparak virüs ve virüslerden korunabilirsiniz. Android cihazlarınızdan başka herhangi bir cihaz kullanıyorsanız onlarında yazılım güncellemelerini yapmanız virüs ve virüslerden koruma sağlayabilir.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda