haberler / Facebook At Work Faaliyete Geçiyor

Facebook At Work Faaliyete Geçiyor

19.01.2015 11:22:45

Sosyal Ağ’da LinkedIn’in rakibi olarak bilinen Facebook At Work partner seçmek için sunulmaya başlandı

  • Facebook at Work, kullanıcıların meslektaşlarıyla konuşmasına olanak sağlamaktadır.
  • Facebook, siteyi çalışanların Facebook toollarını kullanarak meslektaşlarıyla olan iletişimini ve birlikte çalışmasına olanak veren farklı bir site olarak tanımlamaktadır.
  • Sitenin Özellikleri, ayrı bir Haber Kaynağı, Gruplar, Mesajlar ve Etkinlikleri içermektedir.
  • Deneme sürümüne, sadece anlaşılan partnerler tarafından web, Android ve iOS aracılığıyla ulaşılabilinmektedir.
  • Facebook’un sitesi Microsoft’un Yammer’ı ve LinkedIn ile tamamlanabilir.

Facebook at Work, kullanıcıların meslektaşlarıyla konuşmasına olanak sağlamaktadır.

Facebook, siteyi çalışanların Facebook toollarını kullanarak meslektaşlarıyla olan iletişimini ve birlikte çalışmasına olanak veren farklı bir site olarak tanımlamaktadır.

Sitenin Özellikleri, ayrı bir Haber Kaynağı, Gruplar, Mesajlar ve Etkinlikleri içermektedir.

Deneme sürümüne, sadece anlaşılan partnerler tarafından web, Android ve iOS aracılığıyla ulaşılabilinmektedir.

Facebook’un sitesi Microsoft’un Yammer’ı ve LinkedIn ile tamamlanabilir.


Facebook At Work
Teknoloji devi, çalışanların Facebook at Work bilgilerinin güvenli, gizli, özel ve kişisel profilinden tamamen ayrı olduğunu belirtti.

Söylentiler ilk olarak Kasım ayında yayılmaya başladı. Kaynaklar, sitenin büyük bir ihtimal reklamsız olarak piyasaya sürüleceğini bildirdi.

Ancak bu, Facebook’un bu uygulamayı kullanabilmesi için şirketleri ücrete tabi tutması ve bu şekilde para kazanmak için alternatif bir yol üretmesi anlamına gelebilir.

Sitenin proje versiyonunu piyasaya sürerek, Facebook, aynı zamanda LinkedIn ve Microsoft’s Yammer’ı da hedef almaktadır.

Facebook çalışanlarına, Facebook at Work’un reklamsız beta versiyonunun test amacıyla Aralık ayında hazırlanması söylendi.

Geçen sene yapılan bir araştırmaya göre, şirketlerin %54’ünden fazlası iş bilgisayarlarında çalışanların dikkatini dağıtmaması için Facebook’u engellediği görülmektedir.

Kasım Ayında, Facebook 3 aylık kârının yaklaşık olarak 511 Milyon Sterlin’e çıktığını açıkladı. Fakat, kısa zamanlı zenginlik yerine, geleceğe yönelik yatırım planlamasının taslağını yaparken hisselerinin düşüşte olacağı gözlerden kaçmadı.

“Biz, herkesi birbirine bağlayarak, dünyayı anlayarak, ve geleceğe etkili bir biçimde yatırım yaparak gelecek için hazırlanmaya devam edeceğiz.” dedi, Mark Zuckerberg ve “Önümüzde uzun bir yolculuk var” ekledi.

Şuan 10 yaşında olan site, dünya çapında aylık yaklaşık 1.35 milyar kullanıcıya sahipken, LinkedIn, 200’den fazla ülkede 332 milyondan daha fazla kullanıcıya sahiptir.

Facebook Linkedin
Kaynaklara göre, LinkedIn’e üye olmak için katılan kullanıcıların oranı saniye başına iki üyeden daha fazladır.

Facebook at Work, alanında uzman kişilerin birbirleri ile bağlantılarını sağlayarak bir ağ oluşturmasına olanak vermektedir. Aynı zamanda kendi mesaj ve haber kaynağı servisine de sahiptir.

Facebook, hizmetini geliştirmek için uzun zamandır çalışmaktaydı ve son zamanlarda web’in ilk zamanlarındaki chat servislerini andıran sanal odalarda insanların anonim olarak sohbet ettiği, Room adındaki uygulamasını piyasaya sürmüştü.

Bu aynı zamanda sosyal ağın kullanıcılarını sadece ekrandaki “SatınAl” butonuna basarak satın alabileceği özelliğini de test etmektedir.

Facebook, geçtiğimiz sene mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı milyar dolarlık bir anlaşma ile satın almıştı.

Aralık ayında, gelen eleştirilerden sonra, gizlilik politikasını daha anlaşılır yapmak amacıyla yenilemişti. Aynı zamanda insanların sitede paylaştığını kontrol etmesine yardım edici araçları da tanıtmıştı.

Bu, sitenin gizli iş anlaşmalarının güvenliğini sağlamak için, sitenin profesyonel versiyonunda kilit noktası olacaktır.

Sitenin güvenliği, bu yılın sonunda varsayılan şifrelemesi değiştirilerek arttırılmıştır.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda