haberler / Facebook 'Beğen' Devri Sona Eriyor

Facebook 'Beğen' Devri Sona Eriyor

11.08.2014 21:14:46

Sayfa sahiplerini ve hayran sayfalarını ilgilendiren bir değişim ile karşımızda.

Dünya devlerinden bir tanesi olan ve sosyal mecranın en önemli adresleri arasında yer alan Facebook, her geçen gün yeni bir güncelleme ve yeni bir çalışma ile karşımıza çıkıyor, bu kez de büyük sayfa sahiplerini ve hayran sayfalarını ilgilendiren bir değişim ile karşımızda.


Zorla sayfa beğendirme ya da otomatik yönlendirme gibi işlemler artık devre dışı bırakılıyor ve insanları belli bir şeye teşvik ederek beğen butonuna yönlendirmek yasak hale geliyor. Belli başlı ödül uygulamaları, ürün teklifleri ile sayfadan çıkıp farklı bir sayfaya yönlendirmek, özellikle hayran sayfalarının uyguladığı en önemi politikalardan bir tanesi idi ancak yeni kural ile birlikte bunun önüne geçiliyor.

Facebook, kaliteli içeriklere ve paylaşımlara önem verdiğini sürekli olarak vurguluyor ve bu aşamada sosyal mecra üzerinde bulunan çöp bilgilerden kullanıcılarını en iyi şekilde uzak tutabilmek adına çalışmalar yapıyor. Sayfa sahipleri kaliteli içerikler ile ve kullanıcıların kendi rızaları ile beğeni sağlayabiliyorsa, Facebook bu adresleri hemen ön plana çıkartıyor ve bu tür sayfalara daha fazla değer veriyor, diğer türlü zorla sayfa beğendirme işlemi yapan sayfaların ise kapatılması için harekete geçiyor. Farklı bir mecrada oturum açma ya da Facebook ile zorunlu bağlanma gibi durumlar için belli başlı önlemler alınacak ve şimdilerde kulislerde bunun için çalışmalar yapıldığı da kulağımıza gelen haberlerden yalnızca bir tanesi diyebiliriz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda