haberler / Facebook Hata Bulana Para Dağıtacak!

Facebook Hata Bulana Para Dağıtacak!

23.08.2014 16:51:32

Facebook Oculus Rift ürünü üzerine bug bulana en az 500 dolar ödeyecek..

Sosyal medyanın dev paylaşım platformu Facebook şimdi de yeni bir haberler gündemde. Oculus Rift cihazı üzerinde herhangi bir hata bulana Facebook 500 dolar ödeyecek. Facebook Oculus Rift’i satın aldığı günden bu yana yeni bir haberler karşımıza çıkıyor. Şimdi de cihaz üzerinde yazılım açığı bulanlar Facebook tarafından ödüllendirilecek.

Dev paylaşım platformu ve sosyal medyada en çok konu olan Facebook Oculus Rift üzerinde en ufak bug bulana 500 dolara tekabül eden bir mebla ödeyecek. İş bu kadarla da kalmayacak en ufak hataya ödenecek fiyat belli olmasına rağmen hatanın büyüklüğüne oranda fiyat da artış gösterecek. Yazılımcıların bir hayli ilgi odağı olacağı bug konusu birçok kişinin anında 500 doları cebinde bulmasını sağlayacak. Aslında kulağa pek hoş gelen ve kazançlı bir iş görünüyor.

Facebook tüm varını yoğunu Oculus Rift’e yatırmış olacak ki sistemde en ufak hatanın bile bulunmasını istemiyor. Hal böyle olunca ürünün geliştiricilerinin direk cihaz kodlarına ulaşabilmesi ve söz edilen buglara ulaşabilmesi de çok kolay. Facebook her geçen gün bir yenilikle karşımıza çıkarken yeni Oculus Rift ürününün de kusursuz olması için emek harcıyor. Ürün üzerinde yazılım açığı bulanlar en az 500 doları cebinde bulurken, buglara ödenecek para miktarının ise üst limit sınırı yok. İlerleyen günlerde Facebook’un Oculus Rift açıklarını bulacak kişilere ne kadar ödeyeceği şimdiden sosyal medyada merak konusu oldu.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda