haberler / Facebook hesabını nasıl silerim

Facebook hesabını nasıl silerim

19.10.2016 13:53:32

Dünya'nın en büyük sosyal ağlarından biri olan Facebook'tan bıktınız mı? Aşağıdaki yönergeleri takip ederek arkadaşlarınıza veda edebilirsiniz!

Dünyanın önde gelen sosyal ağınızı bıktınız mı? Bu talimatları uygulayarak tüm "Arkadaşlarınıza" veda edebilirsiniz.


Facebook Hesabınızı dondurmak ya da silmek

Yukarıdaki başlıktan da anlaşılacağı gibi bir Facebook molası için iki seçeneğiniz mevcuttur.


Facebook Hesabını Dondur

Facebook sayfasının üst kısmındaki açılır menü üzerinden ayarlar seçeneğini tıklayınız. Ardından sol taraftaki menü üzerinden Güvenlik seçeneğini tıklayarak işlem yapılacak sayfayı açınız. Aşağıdaki resimde ok ile belirtilen kısımdan hesabınızı dondurabilirsiniz.


Facebook Hesabını Dondur

Bu seçenek sizin Facebook hesabınızı silmediğinden dolayı tekrar Facebook hesabınızı kullanmak isterseniz aynı şekilde tekrar aktif edebilirsiniz.


Facebook Hesabını Silme

Tamamen geriye dönüşü olmadan Facebook hesabınızı silmek istiyorsanız hesabınızı bu linkten https://www.facebook.com/help/delete_account [facebook.com] silebilirsiniz. Unutmayınız sadece facebook hesabınızı silmeniz, resimlerinizin veya paylaşımlarınızın başka hesaplar için de görüntülenmesini engellemez. Facebook politikalarında da bunu belirtir.

Not:Bir arkadaşınızın durum güncellemesi ya da fotoğrafın üstüne yazılı bir yorumu, kendi profilinizi silseniz bile kalır. Aynı zamanda Facebook sunucularında, hesabınız silinmiş dahi olsa mesajların ve resimlerin bazıları, silindikten sonra 90 gün süre boyunca askıda kalabilir.


Başkalarının Adına Silme

Eğer bir kullanıcının 13 yaşının altında olduğunu biliyor ve Facebook'a bu konuyu bildirmek istiyorsanız bu sayfadan https://www.facebook.com/help/contact/209046679279097 [facebook.com] yaşı tutmayan kişiyi bildirebilirsiniz. Facebook hesabı inceleyerek kaldıracaktır.

Tıbbi Nedenlerle Medeni Ehliyeti Olmayan Bir Kişinin bildirilmesi için Facebook bir forum hazırlamıştır. Bildirilen kişi koruyucu kişi üzerinden ya da bir doktor veya sağlık kuruluşundan bir not sunması isteyebilir. Bu formuda bu adresten https://www.facebook.com/help/contact/191122007680088 [facebook.com] doldurabilirsiniz.

Bir Facebook kullanıcısının ölümü üzerine daha önceden belirttiği bir varis ile hesabını o kişiye devredebilir. Bu kişi son bir bilgi paylaşımı yapabilir örneğin cenazenin ne zaman kaldırılacağı mesajı gibi. Bu kişi yeni arkadaşlıkları onaylayabilir. Profil resminizi ve kapak resminizi güncelleyebilir. Daha detaylı bilgi için https://www.facebook.com/help/1568013990080948 [facebook.com]

Birisi vefat ettiği zaman sayfasını anıtlaştırmak isterseniz https://www.facebook.com/help/contact/651319028315841 [facebook.com] bu sayfadan bildirebilirsiniz ya da o hesabı silebilirsiniz [facebook.com]


Hesap Varisi Belirleme

Hesabınızla ilgili bir hesap varisini Ayarlar ve Gizlilik sekmesi üzerinden belirleyebilirsiniz. Bu kısmı ayarladıktan sonra Facebook'tan her sene bir bildirim alırsınız. Ayrıca öldükten sonra Anılmak istemiyorsanız hesap varisi seçmek yerine hesabın kalıcı olarak silinmesini talep edebilirsiniz.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda