haberler / Facebook Kendine Güven İstiyor

Facebook Kendine Güven İstiyor

31.08.2014 15:50:15

Facebook Messenger uygulamasının güvensiz olduğuna dair yanıt geldi.


Facebook'tan, Facebook Messenger uygulamasının güvensiz olduğuna dair yanıt geldi. Facebook, yaptığı resmi açıklamada kullanıcıların, kendilerine güvenmesini istedi. Dünya'nın en çok kullanılan sosyal ağı olan Facebook, güven tazeleme adına resmi bir açıklama gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde, Facebook Messenger uygulamasının kullanıcı hareketlerini kayıt altına aldığı yönünde haberler yapılmış ve karalama kampanyası başlamıştı. İşte Facebook bu yüzden dolayı resmi bir açıklama yapma gereği duydu ve açıklamada Facebook Messenger özelliklerini örnek gösterdi.


Facebook Messenger uygulamasında video, kamera ve mikrofon özelliği tamamen kullanıcı izinli çalışmaktadır. Facebook Messenger yazılım ekibi tarafından bu özelliğin kullanıcı izinli çalıştığı hatırlatıldı. Buna dayanarak, kullanıcı izni olmadan video çekimi veya ses kaydı gibi özelliklerin kesinlikle çalışmadığını belirtti.


Facebook Messenger Daha Hızlı ve Kullanışlı
Facebook Messenger uygulamasının, ana mesajlaşma sisteminden neden ayrıldığına değinen yazılım ekibi yöneticisi Mantinazzi, amaçlarının tamamen hıza yönelik iyi sonuçlar almak ve daha güvenli bir sohbet uygulaması oluşturmak olduğunu belirtti. Ayrıca Facebook Messenger kullanıcılarının, standart sohbet uygulaması kullanan kullanıcılara göre yüzde 20'lik bir oranla daha hızlı mesajlaştığının da altını çizdi.


Facebook yaptığı bu açıklamalarla, kullanıcılarını biraz rahatlatmış görünse de günümüz teknolojisinde herkesin aklında bir acaba sorusu belirmektedir. Buna dayanarak şunu söyleyebiliriz: teknolojinin nasıl kullanacağı insanların elinde. İnsanlar, Facebook uygulamaları güvensiz diye ortaya iddaalar atabilir fakat belirtildiği gibi Facebook'ta herşey kullanıcı iznine bağlı çalışmaktadır. Yani her şey yine sizin elinizde diyerek yorumu sizlere bırakıyoruz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda