haberler / Facebook messenger kullanmak istemiyorum

Facebook messenger kullanmak istemiyorum

16.08.2014 08:23:44

Bu yazımızda Facebook Messenger Kullanmadan Facebook üzerinden nasıl mesaj atılır konusunu sizler için açıkladık.

Facebook kullanıcı sayısı oldukça yüksek bir seviyeye ulaşıyor. Facebook sadece fotoğraf ya da video paylaşmak amacıyla değil, aynı zamanda yakın çevremizle iletişim halinde kalmamız için de son derece önemli bir site. Sürümde ne kadar mesajlaşma uygulamaları olsa da Facebook kullanıcıları bu mesaj bölümünden vazgeçemiyor.
facebook
Maalesef Facebook bir süre önce mobil kullanıcıları için bir uygulama getirdi. Ve çoğu kullanıcı bu uygulamadan memnun değil. Facebook kullanıcıların sadece Facebook Messenger uygulamasından mesajlaşmasını istiyor.

Üstelik Facebook çok kısa bir süre önce Facebook uygulaması kullanıcılarına mesajlaşma özelliğini kapattı. Bu özelliği kullanmak isteyenleri Facebook Messenger uygulamasına yönlendirdi. Yani bir anlamda mesajlaşmak için ikinci ve yeni bir uygulamayı zorunlu hale getirdi.

Ama eğer siz de bir Facebook Messenger kullanmayı sevmiyorsanız ve istemiyorsanız kullanmamanız için bir yol var. En azından şimdilik Facebook Messenger’i kullanmak zorunda değilsiniz. Küçük bir hile ile Facebook’u kandırabilirsiniz ve mesajlar için Facebook’un ana uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Facebook uygulaması içinden mesajlara girdiğinizde Facebook sizi Facebook Messenger uygulamasını indirmeniz için uygulama mağazasına yönlendirecek. Uygulama mağazasına gittiğinizde Facebook Messenger’ı indirmeye başlayın ama yükleme tamamlanmadan işlemi durdurun, şimdi Facebook uygulamasına geri dönün ve mesajlaşmaya oradan devam edebilirsiniz. Bundan sonra, Facebook yine uygulamayı indirmek için size musallat olmaz.

Tabii ki, Facebook için bu çözüm uzun süreli etkili olmayabilir bu yüzden, bu boşluğu kapatmak için kendi uygulamalarını güncelleme durumu oluşabilir. Diğer bir seçenek ise, uygulamanın yerine Facebook mobil web sürümünü kullanmaktır.

İlk olarak The Guardian tarafından keşfedilen bu yöntem hem iPhone, hem de Android cihazlarda kullanılıyor.  iPad de bu uygulama yok.


İlgili Konular
Facebook bildirimleri kapatma
yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
Kadir iskender oğlu
Kadir iskender oğlu
05.02.2017 15:12:43

Facebook mesenger hesabı aç

anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda