haberler / Facebook, Messenger ve İnstagram Windows 10'a Geliyor

Facebook, Messenger ve İnstagram Windows 10'a Geliyor

29.04.2016 14:57:10

Resmi bir İnstagram uygulaması telefona gelirken Facebook ve Messenger masaüstüne geliyor.

Windows 10 kullanıcılarına iyi haber: Resmi bir İnstagram uygulaması telefona gelirken Facebook ve Messenger masaüstüne geliyor.

Yeni İnstagram uygulaması İOS ve Android kullanıcılarının sevdiği bütün özellikleri daha iyi hale getiriyor. Bunlara direkt mesajlaşma, Keşif bölümü ve video için destek de dahil.Windows 10 telefon için olan İnstagram Live Tiles'ı da destekliyor, bu sayede güncellemeleri ana sayfanızda görebileceksiniz.

İnstagram 2013'ten beri Windows telefonlarda var ancak bu video desteğini sunmayan bir beta versiyonuydu. Bu yüzden bugünün piyasaya sürülen sürümü Windows 10 uygulamasını rakip işletim sistemleriyle eşitliyor.Ayrıca bu yenilikler Windows ve Cihaz Grup lideri Terry Myersan'ın Redmond'un Windows 10 Mobile'dan vazgeçeceği dedikodularını susturmasından sonra geliyor.

Bu arada Facebook ürün yöneticisi Davis Fields bir blog paylaşımında "Masaüstündeki Facebook ve Messenger, Windows içinde çabuk ve kolay yüklenecek ve en güncel özelliklere sahip olacak" dedi.

Facebook için buna tepkiler(reactions) de dahil olacak; yorumlarda stickerlar ve sağ tarafta doğum günü, durum hatırlatmaları ve trend konuları gösteren bir sütun bulunacak. Yeni Facebook uygulaması Windows 10'unuzdaki Başlangıç Menü'nüzden bir tık uzakta ve Haber Akışlarınızı daha kolay yükleyecek buna Alanlar da dahil. Bu uygulama masaüstü bilgilendirmesi sayesinde büyük haberleri kaçırmamanızı sağlar ve yeni bir New Tile pinleyebilirsiniz ki bu sayede arkadaşlarınız, aileniz ve takip ettiğiniz sayfalardaki en son güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

Yeni Windows 10 Messenger uygulamasına gelirsek, uygulama bire bir ve grup konuşmalarınızı renklendirmek için sticker ve gif özellikleri sunuyor. Ayrıca masaüstü bilgilendirmelerinin sağlıyor ve okunmamış mesajları Live Tile aracılığıyla görebilirsiniz.

Uygulamalır her üçü de bugün mevcut olmalı. İnstagram uygulaması Windows Phone Store'da mevcut olacak; Windows 10 için Facebook ve Messenger ise Windows Desktop App Store'da verilecek. Facebook Windows 10 telefonları için Facebook ve Messenger uygulamalarını bu yılın sonunda çıkrmayı planladığını söyledi.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda