haberler / Facebook'tan Yine Bir Yenilik

Facebook'tan Yine Bir Yenilik

04.08.2014 17:19:00

Sosyal medya iletişiminde yeni bir çığır açan Facebook, günden güne artan rakiplerine rağmen yeniliklerde öncülüğünü kaptırmayacak gibi görünüyor.

Facebook, İste Butonu


Son günlerde sosyal medyayı sarsan büyük bir yenilik fikriyle yine sosyal medya gündemine oturmayı başardı. Hali hazırda zaten bulunan “dürtü” özelliğinden sonra şimdi de “iste” butonuyla hakkında çok konuşturmayı başardı.

Aslında kullanıcı profilinde zaten bulunan telefon numarası, ilişki durumu, yaşanılan yer bilgisi gibi özellikleri kullanıma daha aktif duruma getirmeyi amaçlıyor. Birçok kullanıcı tarafından bu özel bilgiler paylaşılsa da Facebook biraz daha ileriyi hedefleyerek kullanıcılarının arkadaşlarından bu bilgileri isteyebileceği bir yenilik getiriyor.

Bu yenilik henüz test aşamasında bulunuyor ve tüm profillere eklenmiş durumda değil. Ancak tüm profillerde aktif hale geldiğinde “iste” butonuna tıklayıp arkadaşınızın profilinde paylaşmadığı veya gizlediği bilgileri sizinle paylaşmasını isteyebileceksiniz. Örneğin ilişki durumunu paylaşmamış bir Facebook kullanıcısından ilişki durumunu öğrenmeyi, yaşadığı şehri öğrenmek istediğiniz bir kullanıcıdan hangi şehirde yaşadığını öğrenmek istediğinizi iletebileceksiniz. Facebook yenilikleriyle önümüzdeki günlerde kullanıcılarını şaşırtmaya devam edeceğe benziyor.

yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda