haberler / Facebook'un Sonu mu Geliyor?

Facebook'un Sonu mu Geliyor?

06.02.2014 16:02:35

Geçen 4 Şubat günü 10. kuruluş yılını kutlayan ve 500 milyonu aşkın üyesiyle tüm dünyanın en tanınan ve en çok kazanan sosyal paylaşım sitesi olan facebook, son zamanlarda basında çıkan kötü haberlerden dolayı bir hayli rahatsız.

Geçmiş yıllara göre üye kaybını önlemek için görüntülü konuşma ve buna benzer birçok yenilik gerçekleştiren Facebook son zamanlarda basında çıkan haberlere göre Facebook’un eskiye nazaran kan kaybettiği ve 2017 senesine kadar Facebook kullanıcılarının Facebook’u terkedeceği yönünde. Bir araştırma şirketi olan InvestorPlace firmasının yapmış olduğu araştırmaya göre, Facebook 2017'ye kadar çökebileceğini iddia etti.

InvestorPlace araştırmaya şirketinin yapmış olduğu açıklamaya göre, Facebook’un dışındaki sosyal paylaşım sitelerinin de üyeleri tarafından terk edilip yok olduğu ve Facebook'ta yaşanan bu üye kayıplarının zamanla Facebook'u da yok edeceğini bildirildi. Ayrıca yapılan araştırmada 2015 ile 2017 yılları arasında Facebook üyelerinin %80’ini kaybedeceği yönünde.

Kimilerine göre ise, Facebook’un eskisi kadar ilgi görmemesinin nedeni büyük reklam beklentilerinin ilk yıllara göre pek rağbet görmediği ve reklam gelirlerinin düşüşü Facebook’un 2017’de sonunu getireceği doğrultusunda. Bazı Facebook kullanıcılarına göre ise, Facebook’un yaşı ilerlediğinden ve yıllarca üye oldukları için Facebook'tan sıkıldıklarını ve Twitter’ın internet alemini kasıp kavurmasından dolayı Facebook üyeliklerini iptal ettiklerini dile getirdiler.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda