haberler / Facebook Virüsleri Yayılmaya Devam Ediyor

Facebook Virüsleri Yayılmaya Devam Ediyor

12.08.2014 17:25:31

Dünyanın en büyük sosyal mecralarından bir tanesi olan ve milyonlarca insanın paylaşım alanı olarak lanse edilen Facebook, amatör kullanıcılar nedeniyle açıklar üzerinden çok fazla hata ile karşımıza çıkıyor.

Bunlardan bir tanesi de son dönemin popüler virüslerinden biri olan: Change color Scam. Profil fotoğraflarınızdan sıkıldınız mı?


Farklı bir renk ile insanların karşısına çıkmaya ne dersiniz? Gibi basit bir yalan ile sizleri etkisi altına alan bu virüse tıkladığınız anda karşınıza eğitim videosu benzeri bir video çıkıyor ve süreç bu dakikadan itibaren başlıyor. Virüs yazılım sahipleri hesaplarınızı kısa sürede ele geçiriyor ve yine kısa sürede arkadaş listenizdeki herkese benzer bir link gönderiliyor, işin en kötü tarafı da pornografik içerikler de peşinizi bırakmıyor ve arkadaş listeniz de bu içeriklerden zarar gören kesim oluyor.

Facebook virüslerinin önüne geçmek aslında mümkün ancak bilinçli kullanıcı sayısı çok az ve erotik paylaşımlara Facebook içerisinde tıklamak gibi bir hata yaparak farklı sitelere doğru uçuşa geçiyorlar ve bu dakikadan sonra hesaplar kontrolden çıkıyor. Profil fotoğrafınızda değişim yapmak isteyen bu vrüsten uzak durmanızı tavsiye ediyoruz, aksi takdirde kullanabileceğiniz bir hesabınız olmayacak ve arkadaş listenizdekiler de sizleri yavaş yavaş silecektir. Profesyonel bir kullanıcı iseniz bu virüsün sizleri tehdit edeceğini düşünmüyoruz ancak aklınızın bir köşesinde bulunmasında fayda var çünkü bir anlık hata ile sizler de bu virüse ortak olabilirsiniz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda