haberler / Facebook’ta Look Back Video Atağı

Facebook’ta Look Back Video Atağı

07.02.2014 12:48:08

Son zamanlarda 10. Yaşını kutlayan ve üye kaybına bir türlü engel olamayan Dünya’nın en ünlü sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, üye kaybını engellemek için yeniliklere devam ediyor.

Facebook son zamanlarda skypee ile ortak anlaşma yaparak görüntülü konuşma yeniliğinden sonra şimdi de kullanıcılarının ilk üyeliğinden beri paylaştıkları ve en çok beğenildiği resimlerini toplayarak bir video haline getiriyor.
Yapmış olduğu bu paylaşım videolarıyla kullanıcılarına film şeridi gibi geçmişten günümüze hatıra bir video sunan Facebook, bu yenilikle eski üyelerini tekrar geri getirmeyi, en azından üye kayıplarını engellemeyi planlıyor. Yalnız bu yeniliğin çıkma nedeni biraz dramatik olayla başlıyor.

ABD’nin Missouri eyaletinde yaşayan John Berlin adlı bir babanın ölen Jesse Berlin adlı bir oğlu için Facebook’tan video klibi için yardım istemiş ve Facebook yöneticileri de hem yenilik yaparak üyelerini kaybetmemek için hem de babanın bu arzusunu gerçekleştirmek için bu video klibini hazırlamıştır.

Look Back adı verilen videolarla tüm Facebook kullanıcılarının kullanabileceği bu video kliple herkes tüm güzel fotoğraf ve yazılarını ölümsüzleştirebilecek.

https://www.facebook.com/lookback/ [facebook.com] Linkiyle tüm Facebook kullanıcıları birkaç saniye içinde kendi videolarını otomatik olarak oluşturup rahatlıkla paylaşabilirler.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda