haberler / Firefox 28 Yayınlandı!

Firefox 28 Yayınlandı!

25.03.2014 14:23:44

Bilgisayarlar tarayıcıları arasında ilk sıralarda yer almayı başaran Firefox, her geçen zaman yeni sürümünü piyasaya sürerek kullanıcılarını sevindirmeyi başarıyor.


Geçtiğimiz günlerde, henüz resmi bir açıklama gelmese de yeni sürümünü yayınlayan Firefox, yeni sürümü ile birlikte rakipleri arasındaki farkı azaltmayı hedefliyor.


Resmi sitelerinde henüz kesin bir bilgi yer almasa da yeni gelen güncellemelerin performansı arttırmaya yönelik olduğunu savunabiliriz. Nitekim beta versiyonlarda oluşan hataların da giderildiğini görüyoruz ve bize daha dinamik bir Firefox sunulmuş oluyor. Bu yeni versiyonun ilk başta Metro görünümüne kavuşarak Windows 8’e uyumlu hale getirileceği söyleniyordu. Fakat firma son dakika bir karar ile bu fikrinden döndü ve Firefox 28 için belirgin görüntü değişikliklerine gitmeyeceklerini açıkladı. Yöneticiler bunun sebebini ise modern görünümün kullanıcılar tarafından ilgi görmemesine bağladı.


Yeni sürümü kullananlar arasında gelen en belirgin yorum ise Firefox’un önceki sürümlerinde sıkça meydana gelen çökme olaylarının büyük oranda bu sürümde ortadan kalkması oldu. Bu sayede, çökmelerden dolayı Firefox’tan uzaklaşan kullanıcıları tekrardan bünyesine katmayı hedefleyen firma tarayıcı yarışında eski önemine tekrar kavuşmak istiyor.


Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda