haberler / Foursquare'den bir yenilik : Swarm

Foursquare'den bir yenilik : Swarm

05.08.2014 10:22:24

Swarm, Foursquare, Check-in, Yer bildirimi Foursquare'den yeni bir özellik

Çoğumuz dışarıya çıktığımızda yeni yerler keşfetmek, yeni lezzetler tatmak isteriz. Bir mekana oturduğumuzda bir şey istemeden önce iki kez önce düşünürüz. Tam bu noktada imdadımıza Foursquare koşuyor. Foursquare, yer bildirimi yapmamıza imkan sunan, gittiğimiz mekanlar hakkında arkadaşlarımıza ve diğer insanlara tavsiyelerde bulunabileceğimiz, o mekana geldiğimizi arkadaşlarımıza gösterebileceğimiz bir sosyal platform.


Son zamanlarda Foursquare, sadece check-in yapıp çıkmak dışında, daha sosyal olarak kullanılabilecek yeni özellikler ekledi ve bunu da farklı bir program olan (ama Foursquare'le bağlantılı çalışan) Swarm uygulamasını çıkardı.


Swarm ile daha kolay yer bildirimi yapabilmenin yanı sıra, en önemli iki özellik: "Arkadaş listesini yakınlık sırasına göre sıralama" ve "Plan yapma" Arkadaşlarınızı "En yakın, Yakın, Uzak, Çok Uzak" gibi kategorilere ayıran program, planlayıcı sayesinde şehrinizde arkadaşlarınızla akşam düşündüğünüz planınızı paylaşabiliyorsunuz. Size katılmak isteyenler, "İlgileniyorum" tuşu sayesinde sizin planınıza katılmak istediklerini belirtebiliyorlar.Bir diğer özellik de Mood özelliğiyle, yaptığınız check-inlerle gelen stickerlarla yer bildirimlerinizi daha renkli hale getirebilirsiniz. Şu anda sandviç, satranç taşı, spor ayakkabı, bira, güneş, bulut gibi stickerlar bulunmaktadır.Yeni olması sebebiyle kullanıcılarından olumsuz eleştiriler alan program, umarız ki güncellemelerle herkesin gönlünü kazanacaktır.

yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda