haberler / Geçen yıl bu zamanlarda ne aramıştın?

Geçen yıl bu zamanlarda ne aramıştın?

28.04.2015 09:50:37

Google şimdi tüm arama geçmişinizi indirmenize izin veriyor.

Arama arşivinizi history.google.com sitesine girerek indirebilirsiniz..

Özellik ihracatları, tüm aramalarda Google Drive üzerinden ZİP olarak arşivlenir.

Google ayrıca arama arşivini tamamen silme seçeneğinide içeriyor.

Sağlık roblemlerinden seyahat planlarına kadar Google, aramalarınızı açığa vurabilir.Bununla birlikte bu aramaları unutmakda kolay olabilir.Eğer Google hesabınız ile giriş yapmışsanız bütün bu sorgular kaydedilir.Şimdi Google kullanıcılarına şu teklifi yapıyor,arzu ettiğiniz kısmı silebilir,yada muhafaza edebilirsiniz.


Google Geçen yıl bu zamanlarda ne aramıştın

Ürün ihracatçıları, aramalarınızı Google Drive'a bir ZİP arşivi ile birlikte dosyaları yıl olarak yada ay olarak bölme imkanı sunar.

Google destek hattı "Aradığınız terimlerin bir listesini görmek için, kaydedilmiş arama tarihinin tümünü indirebilirsiniz.Ayrıca bu verilere nerede ve ne zaman isterseniz erişebilirisiniz" dedi.

Arama geçmişinizi indirmek için history.google.com adresine Google hesabınız ile giriş yapmalısınız..Sonra herhangi bir tarihe göz atmak için takvim görünümünün üzerine tıklatın.

Kendi Google hesabının bir kaydını tutmak için sağ üst köşedeki ayarlar düğmesini tıklayarak mevcut veritabanını indirebilirsiniz.

Öğelerin yanında bulunan kutudaki tiki işaretleyerek ve kaldır butonuna basarak kayıtlı aramaları silebilirisiniz.

Tüm arama geçmişini yada belirli bir zaman aralığınız silmek için "zaman başlangıcından itibaren" tarihi ayarlayıp komple de işlem yapabilirsiniz


Google Geçen yıl bu zamanlarda ne aramıştın?

Google, sadece Google hesabı olan verileri görebilir.Şirket ayrıca kullanıcı gizliliğini korumak için ortak bir PC de arama arşivine karşı uyarı veriyor.

Resmi olmayan Kaliforniya merkezli Google İşletim Sistem Blog'u geçen yıl indirme özelliğine test çalışmasına başladı.

Bu arşivlenmiş içeriğe erişmek için Facebook gibi büyük sosyal medya grupları yakın zamanda bu hamleyi takip edecek gibi duruyor.

yazar zfrylmz

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda