haberler / Google Bütün Blogspot Siteleri HTTPS'ye Taşıyor

Google Bütün Blogspot Siteleri HTTPS'ye Taşıyor

09.05.2016 17:35:48

Google Blogger'daki güvenlik güvenirliğini artırıyor.

Şirket salı günü yaptığı açıklamada bütün blogspot sitelerin HTTPS'ye taşınaccağını açıkladı.Tabii ki ziyaretçiler sayfalara şifrelenmiş kanallarla ulaşacaklar.Google ilk olarak eylülde başladı şimdi ise platform genelinde.

Bütün blogspot sitelerin şifrelendiğini garantiye almak için Google "HTTPS Bulnurluğu" ayarını kaldırıyor.Google "Bu ayarı daha açmamışsanız bile bloglarınızda HTTPS versiyonu aktif olacak. "dedi.

Google Onun yerine HTTPS Yönlendirme ayarını ekledi ki bu sayede blog sahipleri HTTP isteklerini HTTPS'ye yönlendirebilecek.

"Bütün blogspot bloglarında HTTPS versiyonu aktif olacak eğer bu yeni ayarı açarsanız bütün ziyaretçiler bloğunuzun HTTPS versiyonuna yönlendirilecekler onalr HTTP versiyonuna gitse bile.Eğer bu ayarı kapatmayı seçerseniz ziyaretçilerin sayfanızı görüntülemek için iki seçeneği olacak;şifrelenmiş versiyon ya da şifrelenmemiş versiyon."

Blogspot bloga olan linkler ve yer işaretleri çalışmaya devam edecek dedi Google.Ancak HTTPS henüz özel domainlerde aktif değil.Güncelleştirme Google'ın HTTPS güvenliğini ürünlerine yaymayı istemesinin etkisidir.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda