haberler / Google'dan The Prate Bay Sitesini Engelleme

Google'dan The Prate Bay Sitesini Engelleme

12.05.2016 23:39:24

Google, geçtiğimiz günlerde akıllara durgunluk veren bir olaya imza attı.

Bünyesinde saysızı torrent sitesi barındıran şirket, sadece bir şirkete uyguladığı ambargo ile akıllara soru işareti getirdi. Google, Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcıları üzerinden The Prate Bay'a özel "Yanıltıcı Bir Siteye Girmek Üzeresiniz" başlıklı bir açıklama ekledi. Bu açıklamanın nedeni henüz bilinmezken, Google tarafından da bir açıklama gelmedi.

Torrent siteleri internet kullanıcılarının belki de en çok işine yarayan hizmetlerden birisi iken, adı sıkça korsan içerik aramaktan gündeme geldiğ için internet kullanıcıları arasında çok da güzel bir izlenime sahip değil. Legal veya korsan içerik farketmeksizin çoğu internet kullanıcısının takip ettiği The Prate Bay, henüz bu konuda bir açıklama yapmadı.

Şunu da belirtmekte fayda var ki daha önceden Google'ın algoritma hataları nedeniyle bu ve buna benzer sıkıntılar yaşattığına şahit olmuştuk. Şirketin henüz bu konuyla ilgili bir açıklama yapmamış olması da bunu destekler nitelikte. Ayrıca şunu da belirtelim, The Prate Bay yetkilileri Google'a sitenin yeniden değerlendirilmesi için başvurduklarını ve sitede herhangi bir zararlı içeriğin bulunmadığının teminatını verdi.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda