haberler / Google, Doodle Seçimi İle Şaşırttı

Google, Doodle Seçimi İle Şaşırttı

11.08.2014 11:46:28

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, 1999 yılından itibaren başlattığı farklılık ile renk katmaya ve farklılık yaratmaya devam ediyor.

Doodle çalışmaları ile günün anlam ve önemini renkli bir şekilde bizlere sunan Google, bu kez de meteor yağmurlarını ele aldı, Google’ın nende böyle bir seçim yaptığı merak edilenler arasında ve detaylara hep birlikte göz atarak bu seçimin perde arkasına göz atalım.


Temmuz-Ağustos başında meydana gelen ve somut olarak gözlemlenebilen Perseid meteor yağmurları, 12 Ağustos’u 13 Ağustos’a bağlayan gece net bir şekilde ve çıplak gözle görülebiliyor. Kırsal bir alan üzerinden çok daha net bir şekilde görülebilen meteor yağmurları, görsel bir şöleni de beraberinde getiriyor ve dünya devi Google da bu fırsatı kaçırmamış görünüyor.

Ay, dolunay halinde ise büyük bir şanssızlık bizleri bekliyor ve görüntü konusunda bir belirsizlik yaşanabiliyor ancak yine de meteor yağmurlarını gözlemleyebiliyoruz. Dünya devinin bu tip olaylara kayıtsız kalmadığı aşikar ve bu kez de Perseid konu alınarak Doodle uygulamasında yer aldı. Türkiye kullanıcıları için de zaman zaman sürprizler yapan Google, özellikle cumhuriyet Bayramı ve 19 Mayıs gibi özel günlerde Türk kullanıcılarını şaşırtmayı başarıyor. Gündemi yakından takip eden ve Doodle detayı ile göz dolduran arama motoru yenilikleri ile daha fazla şaşırtacak gibi görünüyor ancak şimdilik Perseid ile yetinmenizi ön görüyor

.
yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda