haberler / Google Drive Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Drive Nedir, Nasıl Kullanılır?

01.12.2014 23:30:50

Bulut depolamalar günümüzde en çok kullanılan depolama seçeneklerinden bir tanesi, hatta ve hatta en çok kullanılanı diyebiliriz.

Google Drive Nedir

Bulut depolama denince akla ilk gelen depolamalardan bir tanesi olan Google Drive’ı sizler için inceledik ve nasıl kullanılır? Makalemizi derlemek istedik.

Google Drive uygulaması veya google.com/drive sitesinden bu depolamaya ulaşabilirsiniz. Google Drive genel olarak bir bulut depolama sitesi olmasına rağmen kullanıcıların nasıl kullanılır? Soruları sürekli soruyor. Bizlerde bu makalemizde bu soruya yanıt vereceğiz.

İlk olarak kendinize bir Gmail hesabı alın, Gmail hesabı aldıktan sonra Google.com/drive sitesine gidin, Google.com/drive sitesinden Gmail hesabınıza giriş yapın, bundan sonra yapmanız gereken ne tür dosyalar depolamak istediğinize kalmış bir adım.

Google Drive ile yeni dosya atmak veya yeni dosya indirmek için yapmanız gereken dosyaları bilgisayardan Drive’a sürükleyip atmak olacaktır. Klasör oluşturarak daha düzenli bir Google Drive kullanabilir veya kategori, kategori dosyalar açarak daha düzenli bir Google Drive kullanabilirsiniz.

Google Drive 15 GB ücretsiz depolama alanı sunmakta. Bu depolama alanı kadar istediğinizi depolayabilirsiniz. Daha fazla depolama alanı satın almak için ek ücretler ödemelisiniz.


yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda