haberler / Google, Green Throttle Games'i satın alıyor

Google, Green Throttle Games'i satın alıyor

14.03.2014 01:16:19

Google, oyun dünyasının söz sahibi firmalarından olan Green Throttle Games'i satın alıyor

Google, oyunlar için oyun kolları üreten Green Throttle Games firmasını satın aldı.

Tamamiyle firmayı satın almadığını belirten Google, firmanın bazı kısımlarını satın aldığını BBC’ye bildirerek doğruladı.
Anlaşma gereği, Green Throttle Games’in ortaklarından iki tanesinin büyük bir araştırmaya katılacağı bildirildi.
Yetkililer, Google’ın bu hareketinin, kendi TV kutusunu üretmek istediğinden kaynaklandığını ve ilerde böyle bir TV sistemi ile karşılaşabileceğimizi belirtmektedirler.
Bu kutu, oyun oynamak için ya da Google’ın işletim sistemi olan Android’i daha büyük ekranlarda işlevsel hale getirmek için kullanılabilecek.
California menşeili Green Throttle Games, Bluetooth bağlantısı kullanarak mobil aygıtlara bağlanabilen oyun kolları üretmişti.
Bu oyun kolları, tablet ya da akıllı telefonlarda oyun oynarken ortaya çıkabilecek sorunları en aza indirgemek için tasarlanmıştı.
Strateji
Satın alınan şirketin teknolojisi ve geçmişi, gelişmiş şirketlerin el atmaya başladığı TV kutusu sektöründeki gelişim için kullanılabilir.
Amazon, Google tarafından üretilecek TV kutusunun, bu ayın sonundan önce piyasaya çıkacağını tahmin ediyor. Diğer yandan ise Apple’in hali hazırda markette bulunan Apple TV ürünü, bu ürüne sıkı bir rakip niteliğinde görünüyor.
Google’ın daha önceden bu pazarda bir çok girişimi oldu fakat hepsinin elde edebildiği başarı çok alt düzeyde.
Örnek vermek gerekirse, Nexus Q, pazara hiç sunulmadan, şirket bazında satışa çıkarıldı. Aynı strateji Sony’de uygulamıştı.
Son olarak ise Google, mobil cihazınızdaki içeriğin televizyonunuz tarafından kontrol edilmesini sağlayan Chromecast uygulamasını duyurmuştu.
Green Throttle Games’den Google’a katılım yapacak ortaklar ise Matt Crowley ve Karl Townsend olacak. Townsend, Green Throttle Games’de baş mühendisti.
Fakat yine şirketin ortaklarından olan Charles Huang, Google’a geçmeyi kabul etmeyip, Green Throttle Games markasını devam ettirmeyi seçti.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda